comScore

Rizespor Rizespor

Halim Mete: ''Taraftarlarımızla barışmak istiyoruz''

17 Şubat 2017, Cuma 10:11
Halim Mete: ''Taraftarlarımızla barışmak istiyoruz''

Spor Toto Süper Lig'in 21. hafta karşılaşmasında Galatasaray'ı ağırlayacak olan Çaykur Rizespor galibiyet hedefliyor

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 21. hafta karşılaşmasında Galatasaray'ı ağırlayacak olan Çaykur Rizespor mücadeleden galibiyet çıkarıp taraftarına armağan etmek istiyor.

AA'ya konuşan Çaykur Rizespor Başkan Vekili Halim Mete "Şampiyonluğa oynayan takımlar bile artık çok zorlanıyor. Geçen hafta şampiyonluk yarışı veren takımlar alt sıralardaki takımlara karşı kaybetti. Artık kolay maç yok. İyi mücadele eden, doksan dakika sonunda ayakta kalmayı başaran takımlar hak ettiği puanı alacak." dedi.
Son 4 karşılaşmadan 6 puan çıkardıklarını belirten Halim Mete "İyi oyunumuzu skora yansıtmalıyız. Özellikle son hafta oynadığımız Akhisar Belediyespor maçına baktığımızda, çok net beş pozisyonu golle sonuçlandıramadık. Bize düşen görev daha iyisini yapmak." dedi.

''TARAFTARLARIMIZLA BARIŞMAK İSTİYORUZ''

Galatasaray karşısında mutlak galibiyet hedeflediklerini belirten Halim Mete "İki takımın hedefleri farklı. Bu hedefler doğrultusunda ayakta kalmak zorundayız. Ayakta kalmamızı sağlayacak en önemli güç taraftarımız olmalı. Taraftar bir takımın on ikinci adamı ve her takım bu gücü arkasında görmek ister. Elbette taraftarlarımızın bize kızgınlığını da anlıyoruz. Takımlarının başarılı olmasını istiyorlar ve özellikle son dönemde takımlarına küstüler. Bu takım hepimizin. Galatasaray maçı son derece zor olacak. Mutlaka iyi oyunu skora yansıtıp kazanarak taraftarlarımızla barışmak istiyoruz." diye konuştu.

''GALATASARAY'LI FUTBOLCULAR KENDİLERİNİ KANITLAMAK İSTEYECEKTİR''

Galatasaray'ın teknik direktör değişikliğini yorumlayan Halim Mete "Galatasaray'ın futbolcuları uluslararası düzeyde tecrübeleri olan futbolcular ancak yine de yeni hocalarına kendilerini kanıtlamak ve ilk maçta galibiyet ile başlamak isteyeceklerdir. Bunun bizim takımımız üzerindeki etkisini teknik direktörümüz değerlendirecektir.'' şeklinde konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)