comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Halil Ünal: 'Cezayı kabul etmiyoruz'

27 Ekim 2016, Perşembe 22:36
Halil Ünal: 'Cezayı kabul etmiyoruz'

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, FutbolArena'ya aldıkları cezayı değerlendirdi.

FutbolArena Özel - 1. Lig'de geçtiğimiz hafta Göztepe'ye 2-1 yenilen Eskişehirspor son dakikalarda sahadan çekilmişti. 

Bugün PFDK Eskişehirspor ile ilgili kararını verdi ve kırmızı siyahlıları 3-0 hükmen mağlup ilan edip ayrıca 3 puanını sildi. Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal ve Teknik Direktörü Alpay Özalan da çeşitli cezalara çarptırıldılar. 
Bu cezanın ardından Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, FutbolArena'ya konuştu. 

HALİL ÜNAL: "BİZ SAHADAN ÇEKİLMEDİK"

"Bornova'daki stat hiçbir şekilde Göztepe - Eskişehirspor gibi büyük bir maçı kaldırabilecek fiziki şartlara sahip değildi" diyen Halil Ünal, "Güvenlik açısından hiç uygun olmayan bir statta bu maçı bize oynattılar. Oynadık ama yaşadıklarımızı görüyorsunuz. Birçok hakem hatasına maruz kaldık ve son haftalarda üst üste hakem hatalarına maruz kalıyoruz. Doğrusunu istersen her hafta üç puanımız gidiyor" şeklinde konuştu.

"Biz asla sahadan çekilmedik" diyen Ünal, "Güvenliğimiz açısından soyunma odasına gittik ama çekildiğimizi varsayıyorsanız bile, her hafta üç puanımız gideceğine bir Eskişehirsporluluk duruşumuzu gösteririz. Eskişehirsporlular Türk futboluna faydası olacak, kendi hakkını yedirmeyecek, her türlü tepkiye hazırdır ama biz bu maç için böyle bir tepki düşünmemiştik." şeklinde konuştu.

"CEZAYI KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL"

Çok büyük haksızlıklara uğradıklarını söyleyen Ünal, "Kazandığımız maçı kaybettik, üç puan bırakıyoruz rakibimize ve üstüne bir üç puan da bizden siliyorlar. Tabi bu PFDK'yı anlamak mümkün değil. Orada bir gözlemci arkadaşın verdiği cezayı kabul etmemiz mümkün değildir. Sonuna kadar da mümkün olmayacaktır. Eskişehirspor takımı, büyük taraftarı, camiası ve şahsım, haklarımızı sonuna kadar arayacağız. Gerekli savunmalarımızı hazırladık. Tahkim kurulundan bu işin döneceğini umuyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.