comScore

Hakeme sinirlenen Rus spiker yayını terk etti!

11 Ekim 2017, Çarşamba 19:11
Hakeme sinirlenen Rus spiker yayını terk etti!

Rusya 3. Lig'de Torpedo Vladimir ile Tekstilshchik arasında oynanan maçta hakemin kararına sinirlenen Rus spiker "Ben bu maçı anlatmıyorum." diyerek yayını terk etti. 

FutbolArena Dış Haberler - Rusya 3. Lig'de Torpedo Vladimir ile Tekstilshchik arasında oynanan maçta futbol sahalarında eşi benzerine görülmemiş bir olaya raslandı. Müsabakayı anlatan Rus spiker Vladimir Nikolsky, hakemin ceza sahası içindeki pozisyona faul çalmasının ardından penaltı dedi fakat kararın dışarıda, frikik olarak verilmesini gördüğü anda isyan etti ve "Hakem maçı rezil etti. Ben bu maçı anlatmıyorum. Spikersiz izleyin." diyerek yayını terk etti. 


YAYINI TERK EDEN RUS SPİKERİN AÇIKLAMALARI
Rus spiker Vladimir Nikolsky maçı anlatmayı bırakıp yayını terk etmesinin ardından kendisiyle yapılan röportajda açıklamalarda bulundu. Asla pişman olmadığını ve hakeme hakaret etmediğini söyleyen Nikolsky, iyi para kazanan hakemlerin işlerini nitelikli yapmaları gerektiğini söyledi. 

"BU SÖZLERİ SÖYLEDİĞİM İÇİN PİŞMAN DEĞİLİM"

Bu sözleri söylediğim için pişman değilim. Takımın incildiğini görünce duygusal oluyorum. Çoğunlukla maçlar hakkında yorum yaparım. Geçen yıl Ekim ayında da Khimki ve Dinamo Moskova 2 maçlarında benzer durum yaşandı."

MAÇI ANLATIRKEN HEP BÖYLE DUYGUSAL DAVRANIR MISIN?

Nikolsky maçları anlatırken pozisyonları yorumlarken hep böyle duygusal davranır mısın sorusu üzerine, "Hakemin takımı incilttiğini görünce duygusal oluyorum. Geçen yıl Khimki - Dinamo 2 Moskova maçları dışında Spartak'ta da oldu. Hakem takımı resmen öldürdü. Açıkça öldürdü. Ben de oldukça sert yorum yaptım ve maçın ardından kulüp yönetimi özür dilememi istemedi. Belki sınırlarımı aşıyorum ama hepimiz insanlarız ve iyi para kazanan hakemlerin işlerini de nitelikli bir şekilde yapmasını istiyorum. 

"HAKARET ETMEDİM"

Konuşma esnasında hakaret içeren bir kelime yoktu. Daha sonra yayını kayıtlardan tekrar izledim. Küfür etmedim. En ağır kullandığım maç hakem rezil etti cümlesiydi. Bu benim bakış açım. Asla değişmez. Tartışmalı pozisyonları da tekrar izledim. Hakem kesinlikle hata yaptı ve bu basit bir hata değildi. Bir takımın kaderiyle oynamaktı. 

Dünya Futboluyla ilgili tüm gelişmelere Dünyadan Futbol sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.