comScore

Hakeme saldırdı! 73 maç ceza aldı

22 Şubat 2021, Pazartesi 18:50
Hakeme saldırdı! 73 maç ceza aldı

İspanya'da akıl almaz olay! Hem yardımcı, hem orta hakeme saldıran teknik direktöre 73 maç ceza verildi. İşte yaşananlar... 

FutbolArena Dış Haberler - İspanya'da inanılmaz olay! 17 yaşındaki hakeme ve aynı zamanda yardımcısına saldıran teknik direktörer 73 maç ceza verdiler. Disiplin Komitesi'nin uzun gerekçeli kararından sonra İspanya'da faal ve eski hakemler de futbolda şiddete karşı olduklarını belirten bir kampanya oluşturmaya hazırlanıyor. 

NELER OLDU?
Juventud Los Carmenes U17 takımının teknik direktörü Gonzalo Martin, kırmızı kart gördüğü maçın ardından soyunma odasında maçın orta hakemine saldırdı. Orta hakeme saldıran ve olay esnasında kendisini durdurmak isteyen yardımcısına da fiziki müdahalede bulunan Gonzalo Martin'e 73 maç ceza verildi. 

Gonzalo Martin'in aldığı 73 maçlık cezanın içinde fiziki müdahale dışında tehdit, küfür, müsabakadan ihraç ve aynı zamanda yardımcı hakeme saldırıyla birlikte altı farklı madde yer alıyor. 

Bu olayın ardından İspanya'da eski ve aynı zamanda faal hakemler futbolda şiddetin önlenmesi adına saldırıya uğrayan genç 17 yaşındaki hakeme destek amacıyla kampanya oluşturmaya hazırlanıyor. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"