comScore

Galatasaray Galatasaray

Hakan Ünsal G.Saray'ı yorumladı!

14 Şubat 2014, Cuma 12:53

Galatasaray'ın eski oyuncularından Hakan Ünsal sarı kırmızılı takımı yorumladı...

FutbolArena - Galatasaray'ın eski oyuncularından Hakan Ünsal sarı kırmızılı takımı yorumladı...

Galatasaray'ın sol bek problemi sizden ve Ergün Pembe'den sonra bir türlü çözülemedi. Alex Telles sizce açığı kapatabilecek mi?

Faturayı bana kestiğiniz için önce bana kestiğiniz için öncelikle teşekkür edeyim. J Telles için beklenti çok büyük çünkü uzun zamadır beklenen ve istendiği için umutlar fazla. Kredi ve zaman vermek gerekir, yeni bir ülke, yeni bir kıta ve alışma dönemi olacaktır. Genç ve temposu var top kullanma yeteneği mevcut ama biraz zamana ihtiyaç var. Sabri'yi de kutlamak lazım görev bulduğu dönemde sonuçlara bakarsanız katkısı çok oldu.Eleştirenlere duyurulur! Telles daha fazla orta yapması lazım aktif hale gelmesi lazım diye düşünüyorum.

Beşiktaş da sizce şampiyonluk yarışına girdiği için şansı var mı?

Kırılma maçı Arena'da çizilir. Galatasaray çok daha iyi durumda ve iç saha avantajını kullanacaktır. Beşiktaş için bence önemli isim Jones. Forma giyerse etkili olur diye düşünüyorum. Mücadele olarak da Atiba ve Veli takımda ayakta tutmaya çalışacak.

Ceyhun sizce sistem açısından farklılık getirdi mi?

Ceyhun defansif bölgeye geldikten sonra Melo ve Selçuk daha fazla ön plana çıkmaya başladı.

Galatasaray ikinci yarıda iyi gidiyor bu seri sizce sürer mi?

Galatasaray'ın seyircisi ile birlikte artık her zaman favori olduğunu düşünüyorum. Mancini de artık oyuncuları doğru yerinde oynatıyor. Hatırlarsanız Melo, Hakan Balta, Burak, Sneijder gibi oyuncular farklı yerde oynuyordu. Şimdi taşlar yerine oturdu ve oyuncularda hocasına daha fazla önemsiyor ve nerede oynadıklarının farkına vardılar. Galatasaray için asıl önemli olan deplasman maçlarında olacaktır. İlk yarıda puanlar çoğunlukla dış sahada dağıtılmıştı. Deplasman fobisi yenilirse Fenerbahçe'ye karşı iç sahada liderlik ve şampiyonluk şifresi çözülebilir.

Röportaj: Yetkin Etkin 

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.