comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Hakan Ünsal: ''Quaresma bu akşam Aziz Yıldırım'a cevap verir''

05 Şubat 2017, Pazar 16:53
Hakan Ünsal: ''Quaresma bu akşam Aziz Yıldırım'a cevap verir''

Hürriyet Gazetesi yazarı Hakan Ünsal, bu akşam oynanacak dev derbiyi değerlendirdi.

FutbolArena - Hürriyet Gazetesi yazarı Hakan Ünsal, bu akşam oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu mücadelesini değerlendirdi. 


Hakan Ünsal'ın Beşiktaş - Fenerbahçe mücadelesi değerlendirmesi

 

Kupada erken final bu akşam oynanacak. Nasıl bir derbi bekliyorsun?

Erken final olduğu doğru. Çünkü Galatasaray'da elendi. Bu maç sonrası yoluna devam eden büyük ihtimalle kupanın bir kulbunu da yakalamış olur. Bu maç lig maçı olsaydı daha farklı düşünür ve konuşurduk. Ancak kupanın havası, atmosferi başka. Zorunlu ihtiyacı olan kazanmak mecburiyetine daha fazla ihtiyacı olan taraf Fenerbahçe. Kaybederlerse çok zarar görürler. Beşiktaş için öncelik bu maç değil. Zaten şampiyonluğa oynuyor, havası yerinde, formda. Ev sahibi olmalarının avantajı da var. Seyircileri önünde yenilmiyorlar. Beşiktaş tarafında ben Quaresma'yı ayırıyorum. Neden ayırıyorum çünkü bu maçın ya kazandıranı ya da kaybedeni olur. Geçen hafta Aziz Yıldırım'ın kendisiyle ilgili açıklaması sonrası ciddi bir cevap vereceğini düşünüyorum. Sahada vereceği bu cevap onu oyundan da attırır, şov da yaptırır.

Beşiktaş'ın havası yerinde, Fenerbahçe ise sıkıntılı bir süreçte. Futbolcular bu maça ne düşünerek çıkar?

Beşiktaşlı oyuncuların yerinde olsam rahat olurum. Ligde şampiyonluğa oynuyorum. Özgüvenim yerimde, havam yerinde. Kazanıyorum da. İyiyim de. Evimde de kaybetmiyorum. Üstelik Fenerbahçe'yi yeneceklerine karşı inançları da var. Bu çok büyük bir avantaj derbi maçlarında. Fenerbahçe tarafında ise son haftalarda kayıplar, beklentilerin dışında kalmak ve bu maçın deplasmanda olması handikap. Kırılgan olacak taraf Fenerbahçe. Özellikle de ilk golü yerlerde dağılma sürecine de gidebilirler. Fenerbahçe'yi ayakta tutacak adam Kjaer. Onun formu, sahadaki duruşu Fenerbahçe'yi oyun içinde tutar.

Kadrolar henüz belli olmadı ama senin kafandaki 11'lere göre nasıl bir sonuç tabelaya yansır

Muhtemel 11'ler kafalarda var. Şenol hocanın çıkaracağı 11 belli gibi. Herkese sorsalar o 11'in 10'unu sayar. Advocaat'ın kadrosunu ise bilmiyoruz. Orada tercih farklı olur. Beşiktaş iç sahadaki performansını, baskısını, temposunu düşünürsek çok ciddi bir mücadele seyredeceğiz. Özellikle de orta sahada kıran kırana bir maç olur. Oğuzhan, Atiba, karşı tarafta Mehmet Topal ve Josef. Bir de Ozan Tufan oynarsa. Beşiktaş'a bir de formda ve ürekenlikte zirvede olan Cenk'i koyalım güzel bir maçın bizi beklediğini söyleyebilirim. Beşiktaş bu tip maçlarda seyircisi önünde ne yapacağını biliyor. Fenerbahçe de maçı kolay bırakmaz ama ne olursa olsun temposu yüksek bir derbi seyrederiz.


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)