comScore

Hakan Kutlu İstanbul'daki patlama sırasında neler yaşadığını anlattı

29 Haziran 2016, Çarşamba 12:30
Hakan Kutlu İstanbul'daki patlama sırasında neler yaşadığını anlattı

İstanbul yeni bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Hedefte Atatürk Havalimanı Dış Hatlar geliş bölümü var. Hain saldırıda şu ana kadar 37 kişi hayatını kaybetti. 147 yaralı var.

FutbolArena - Terör bir kez daha İstanbul'u vurdu. Dün gece Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş bölümünde önce silahlar patladı ardından bombalar… Hain saldırıda 37 kişi hayatını kaybetti, 147 yaralı var. Dün gece yaşanan terör saldırısı sırasında orada bulunan isimlerden biri de Hakan Kutlu'ydu. Kayserispor'un hocası yaşananları Futbol Arena'ya anlattı.
 

Hakan Kutlu, patlama sırasına neler yaşadı?


Hain terör saldırısı sırasında orada bulunan isimlerden biri de Kayserispor'un teknik direktörü Hakan Kutlu'ydu. Kutlu “1 ya da 2 dakika önce pasaport kontrolünden çıksam bombanın patladığı yerde ben de olacaktım” dedi.

Hakan Kutlu, dün gece gerçekleştirilen hanin terör saldırısı sırasında yaşadıklarını, yaşananları FutbolArena'ya anlattı. 

Geçmiş olsun! Nasılsınız? 

Hakan Kutlu: Ben ve arkadaşlarım iyiyiz ama çok üzgünüm. Yaşadığımız şoku atlatmaya çalışıyoruz.

Nerden geliyordunuz? 

Hakan Kutlu: Brezilya'dan. Welliton'un Kayserispor'a transferi için gitmiştik. Oyuncuyla anlaştık ve döndük. İyi ki gelirken Welliton'u getirmedim. İyi ki o anları yaşamadı.

Neler yaşandı?

Hakan Kutlu: Pasaport kontrolü için sıraya girdik. Önümde ya 3 ya da 4 kişi vardı. Polise pasaportu gösterip, çıkış kapısına yönelecektim. Patlama tam da o pasaport çıkış kapısının orda oldu. Eğer 1 ya da 2 dakika erken pasaport kontrolünden çıksaydım ben de bombalı saldırının olduğu yerde olacaktım. Belki de dakikalarla hayattayım.

Saldırganları, patlama anını gördünüz mü?

Hakan Kutlu: Olay şöyle oldu. Önce silah sesleri geldi ardından bomba patladı. Zaten saldırı gerçekleşince herkes kaçışmaya, güvenli bir yer aramaya başladı.

Sonrasında neler yaşandı?

Hakan Kutlu: Patlamadan hemen sonra polisler, bizi güvenli bir alana aldılar. Yaklaşık 3 saat boyunca bekledik. Güvenlik güçleri üçüncü bir canlı bomba ihtimali nedeniyle bizim olduğumuz yer dahil her yeri didik didik aradılar.  O sırada yakınalarımızdan neler olduğuna dair geçen haberlerin bilgilerini aldık ama yine de patlama sonrası yaşananların hangi boyutta olduğunun farkında değildik!  3 saat sonra dışarı çıkarıldığımızda felaketin boyutlarını anladık. Her yer de kan var. Her yer harap olmuş. Çok acı bir manzaraydı…

Aydın CİNGÖZ

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.