comScore

Galatasaray Galatasaray

Hakan Şükür için zorla getirme kararı

26 Ocak 2017, Perşembe 17:00
Hakan Şükür için zorla getirme kararı

Twitter üzerinden bir kişiye hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Hakan Şükür için zorla mahkemeye getirilme kararı çıktı.

FutbolArena - FETÖ'nün darbe girişimi sonrası hakkında yakalama kararı çıkarılan Hakan Şükür için başka bir davada mahkemeye zorla getirilme kararı çıkarıldı. 

AA'da yer alan habere göre; Twitter üzerinden bir kişiye hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle yargılanmasına başlandı.
Anadolu 33. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Hakan Şükür katılmazken, müşteki İsmail Loyan ile avukatı hazır bulundu.

"HAKAN ŞÜKÜR BANA HAKARET ETMİŞTİR"

Duruşmada, söz verilen şikayetçi Loyan, "Şükür'ün Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımı gördüm. Herkesin görebileceği şekilde paylaşımının altına yorum yazdım. Bunun üzerine kendisi bana özel olarak mesaj göndermiştir. Bu mesajda bana hakaret etmiştir. Beni önce listesine ekleyip bu mesajı göndermiş, daha sonra beni engellemiştir." dedi.

Loyan'ın avukatı Mehmet Çetintürk de müvekkilinin hakarete uğradığını belirterek, "Şikayetçiyiz. Davaya katılma talebimiz vardır. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz." diye konuştu.

Mahkeme hakimi, sanık Hakan Şükür'e gönderilen çağrı kağıdının tebliğ edildiğini tutanağa geçirdi.

Müşteki İsmail Loyan'ın davaya katılma talebini kabul eden hakim, usulüne uygun çağrı kağıdı tebliğine rağmen duruşmaya katılmayıp, geçerli bir mazeret de bildirmeyen sanık Hakan Şükür hakkında, zorla getirme kararı çıkarılmasına karar verdi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)