comScore

Galatasaray Galatasaray

'Hakan Şükür haindir, hainlik yapmıştır'

08 Eylül 2016, Perşembe 09:45
'Hakan Şükür haindir, hainlik yapmıştır'

Galatasaray'ın ve Milli Takım'ın eski futbolcularından Tanju Çolak, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'ın ve Türk futbolunun efsane isimlerinden biri olan Tanju Çolak, futboldaki FETÖ yapılanmasıyla ilgili olay yaratacak açıklamalar yaptı. Tanju Çolak, FETÖ'nün Galatasaray'da örgütlenmeye başladığını dile getirdi ve Hakan Şükür hakkında çok sert sözler söyledi.

Tanju Çolak'ın Takvim Gazetesi'ne yaptığı açıklamalar şu şekilde:
"FETÖ, GALATASARAY'DA ÖRGÜTLENDİ"

"Ben Galatasaray'a 1987 yılında geldim. 1984 yılında İzmir'den Galatasaray'a gelen İsmail Demiriz vardı sağ bek... Biz birlikte dışarı çıkar, gezer, dolaşırdık. Sosyal bir insandı. Ancak sonrasında İsmail'de bir değişim başladı. Bizimle dışarı çıkmıyor farklı düşünceler içerisinde olduğunu görüyorduk. Evinin camlarını bile karartmıştı. Onun en samimi arkadaşı Semih Yuvakuran'dı. O durumu bize anlattı. O zaman öğrendik. Uğur Tütüneker'le sonra çok yakın oldular... 

Bu hain örgüt futbolun ve sporun her karesinde var. Galatasaray taraftarı bana kızmasın bu örgütlenme Galatasaray'da başlamıştır. Ben iyi bir Galatasaraylıyım ama bu örgütlenme İsmail Demiriz ile başlayıp Uğur Tütüneker ile devam edip Hakan Şükür ve onun jenarasyonuyla en üst seviyeye çıkmıştır. Ben bu örgütlenmenin G.Saray'da başlanmasına çok üzülüyorum. Bence bu örgütlenmenin başlangıç noktası İsmail Demiriz'dir. İsmail herkesi örgütleyip sohbetlere götürürdü..."

"HAKAN ŞÜKÜR HAİNDİR"

"Daha sonra Hakan Şükür'ün de ekibe katılmasıyla daha çok duyulur hale geldi. Çünkü Hakan Şükür'ün o dönemde bir marka oluşu, milli takımda oluşu ve Avrupa'da çok tanınan bir futbolcu oluşuyla birlikte bu örgüt iyice spor camiası içerisinde tanındı. Hakan Şükür haindir ve hainlik yapmıştır. Ayrıca bu örgüte mensup çok insan tornistan yaptı. 15 Temmuz'dan sonra Hakan Şükür hala destekçisi. FETÖ'nün hala yanında... Ya! Hakan Şükür; Beynin mi uyuştu senin?.."

"ENES KANTER MİDİR, KANSER MİDİR?"

"Enes Kanter midir? 'Kanser' midir? 'Tanker' midir? Sonra çıkıp açıklama yapıyor 'Ben Enes Gülen oldum' diye. Sen nasıl bir Müslüman evladısın? Beynini mi yıkadılar yoksa beynini mi aldılar oğlum senin! Bu FETÖ terör örgütüne mensup ve destek veren kişiler kadar hain, şerefsiz, vatan haini var mı! Sen insanlara kurşun yağdıracak bomba atacaksın. Sorarım o zaman siz nasıl bir Müslüman cemaat siniz? Hain teröristler...."

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.