comScore

Galatasaray Galatasaray

Aysal'ın bu kararı G.Saraylıları çok kızdıracak!

24 Ekim 2014, Cuma 15:41

Galatasaray'ın Hamburg forması giyerken çok istediği Hakan Çalhanoğlu'nu Ünal Aysal'ın eline fırsat geçmesine rağmen almadığı ortaya çıktı.

FutbolArena Özel - Gökhan Töre ile yaşadığı silah olayıyla haftalardır gündemde olan Bayern Leverkusenli Hakan Çalhanoğlu'nu Ünal Aysal'ın ayağına kadar gelmesine rağmen transfer etmediği ortaya çıktı.
 
İSMİNİ HAKAN ŞÜKÜR'DEN ALDI
 
1994 yılında Almanya'da doğan Hakan Çalhaoğlu'na ismini Galatasaray taraftarı olan babası Hüseyin Çalhanoğlu, Hakan Şükür hayranı olduğu için adını Hakan koydu.
 
Almanya'da futbola başlayan Hakan Çalhanoğlu, 2009 yılında Karlsruhe'nin altyapısına transfer olup U-17 takımında oynamaya başladı. Sonraki sezon U-19'da da oynamaya başladı. Ardından da 2011 yılında Hamburg'a transfer oldu.
 
AYSAL İSTEMEMİŞ
 
Galatasaray'ın geçen yılın devre arasında ve bu sezon başında almak için çok uğraştığı Hakan Çalhanoğlu Bayern Leverkusen'e transfer oldu.
 
BABASI MUNIH'İ İSTEMEDİ
 
Hatta bu sezon başında Bayern Munih'in de istediği Hakan Çalhanoğlu'nu babası “Bayern Munih'te oynaması zor” diyerek Leverkusen'e transfer ettirdi.
 
İSTANBUL'A GELMİŞLER
 
Ve Hakan'ın transfer geçmişine dair çok önemli bir detay ortaya çıktı.
 
Galatasaray'ın yaklaşık 2 sezon peşinden koştuğu Hakan Çalhanoğlu, Karlsruher'de oyanarken babasıyla birlikte İstanbul'a gelip, Ünal Aysal ile görüşüyorlar.
 
Ünal Aysal ise “transfer etmeyi düşünmüyoruz” diyerek Hakan ve babasına teşekkür ederek görüşmeyi sonlandırıyor.
 
Ve bu olaydan bir süre sonra Hakan Çalhanoğlu, Karlsruhe'den Hamburg'a transfer oluyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"