comScore

Hakan Atilla kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar? (Hakan Atilla davası ne oldu? Hakan Atilla ne ceza aldı?)

16 Mayıs 2018, Çarşamba 20:37
Hakan Atilla kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar? (Hakan Atilla davası ne oldu? Hakan Atilla ne ceza aldı?)

Hakan Atilla davasında son dakika kararı çıktı! ABD'de yargılanan Hakan Atilla'nın davasında hakim, Hakan Atilla karar verdi. Peki Hakan Atilla kimdir? Hakan Atilla neden suçlanmıştı? Hakan Atilla davası ve Hakan Atilla kimdir, kaç yaşında, nereli ve ne iş yapar? sorularına dair tüm gelişmelere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Hakan Atilla davası sonuçlandı. Hakan Atilla hakkında karar çıktı! Son dakika Hakan Atilla'nın davasında eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın cezası belli oldu. Duruşmanın ardından mahkeme Hakan Atilla'nın cezasını açıkladı. Peki Hakan Atilla ne kadar hapis cezası aldı? Hakan Atilla'nın mahkemesinde ne karar çıktı? ABD'de yargılanan ve jüri heyetinin kendisine isnat edilen altı suçlamanın beşinden suçlu bulunan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla hakkında çıkankarar ve Hakan Atilla'nın hayatına dair Hakan Atilla kimdir, kaç yaşında, nereli ve ne iş yapar? sorularına yanıt arayanlar için tüm detaylar haberimizde. 


Hakan Atilla davası nedir?


Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, Reza Zarrab davasında, New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi'nde yargılanan ve jüri heyetinin kendisine isnat edilen altı suçlamanın beşinden suçlu bulunan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla da yargılanmıştı. Sözcü'nün haberine göre, Hakan Atilla davasında karar verildi. Hakan Atilla davasına bakan Hakim Berman, Hakan Atilla'nın 32 ay ceza alabileceğini açıklandı. Öte yandan Hakan Atilla'nın 14 ay tutuklu kaldığı göz önüne alındığında ABD'de 18 ay daha tutuklu kalması bekleniyor. 


 

Hakan Atilla kimdir?


Halkbank Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, ABD'nin New York kentinde tutuklanmıştı. ABD'nin İran'a olan yaptırımlarını delmek ve bankacılık sahtekarlığı yaptığı gerekçesiyle FBI tarafından gözaltına alınan Mehmet Hakan Atilla, aynı gün hakim karşısına çıkarıldı ve tutuklanmıştı. Rıza Zarrab'ın davasıyla bağlantılı olarak tutuklanan Mehmet Hakan Atilla, tutuklanmasının ardından Rıza Zarrab'ın da yattığı Manhattan'daki cezaevine konulmuştu.
Son dakika tüm gelişmeler FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"