comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Hakan Çalhanoğlu'nu dava eden eski Trabzonspor yöneticisinden açıklama

02 Şubat 2017, Perşembe 23:17
Hakan Çalhanoğlu'nu dava eden eski Trabzonspor yöneticisinden açıklama

Nevzat Şakar, "Haklıydık, davayı kazanacağımızı da biliyorduk." diye konuştu. 

FutbolArena - Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi, Bayer Leverkusen'de forma giyen milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu'na geçmişte Trabzonspor ile yaptığı transfer anlaşmasına bozması nedeniyle verilen 4 ay futboldan men cezasını onadı.

Olayın ardından Anadolu Ajansı'na konuşan Trabzonspor'un eski asbaşkanı Nevzat Şakar, "Haklıydık, davayı kazanacağımızı da biliyorduk." diye konuştu. 
 

Trabzonspor'dan Hakan Çalhanoğlu açıklaması


Sözkonusu anlaşmanın yapıldığı Sadri Şener döneminde asbaşkan olan Şakar, "Yaş grubunda milli takımın önemli oyuncusuydu. Babası ve menajerine 100 biner avro ödeyerek ön sözleşme yapmıştık. Biz babası ve menajeriyle tekrar temasa geçmek istedik ancak bize ne parayı iade ettiler ne de bir cevap verdiler." ifadelerini kullandı.
Hakan Çalhanoğlu'nu FIFA'ya bizzat şikayet ettiklerini söyleyen Şakar, "O dönemde sıkıntı çekmiştik. Biz o dönemde hukukçular ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinden bilgi alarak ön sözleşmeyi yapmıştık. Haklıydık, davayı kazanacağımızı da biliyorduk. İyi bir anlaşma yapmıştık ama 16 yaşındaki bir çocuğu, babası ve menajeri yanlış yönlendirdi. Çocuğun bir günahı olamaz. Bu karar, bütün genç futbolculara bir örnek teşkil etmesi açısından da önemli." sözlerini sarf etti.
 

Nevzat Şakar'dan Hakan Çalhanoğlu ve milli takım açıklaması


Nevzat Şakar, milli oyuncunun Finlandiya maçında oynamayacak olmasının hatırlamasıyla "Biz sadece hakkımızı aradık. Ortada bir sözleşme ve ödediğimiz ücret vardı. Bizden sonraki dönemde de Hakan tarafından kulübe bir geri dönüşün olmadığı söylendi. Trabzonspor'un burada yaptığı, bir hak arama için müracaattı. Tabii ki milli takımda görev alamayacak olması üzüntü verici. Bu, zaten 2012 yılındaki bir başvuruydu. Davanın bu kadar süreceğini, bu boyuta geleceğini ve milli takıma zarar geleceğini kimse düşünemez. Biz bu sözleşme için bir ayrıcalık istemedik, verdiğimiz parayı istedik. Bunun için sadece bir hukuk mücadelesi yaptık." yorumunu yaptı.

Öte yandan Hakan Çalhanoğlu'nun menajerinin de dava edildiği ve duruşmanın henüz devam ettiği aktarıldı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)