comScore

Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen

Hakan Çalhanoğlu mahkemeye gidiyor

07 Şubat 2017, Salı 15:31
Hakan Çalhanoğlu mahkemeye gidiyor

4 ay futbldan men cezası alan Hakan Çalhanoğlu'nun mahkemeye başvuru yaparak futbol oynamak için izin isteyeceği belirtildi.

FutbolArena Dış Haberler - Bundesliga'da Bayer Leverkusen forması giyen Hakan Çalhanoğlu, CAS tarafından onanan 4 aylık futboldan men cezasına itiraz etmeye hazırlanıyor. Futbol oynama hakkının elinden alınmasını anlamadığını ifade eden milli oyuncunun, bu konuyla ilgili mahkemeye başvuru yapacağı ileri sürüldü.

Alman basınında yer alan habere göre; Hakan Çalhanoğlu'nun futbol oynama hakkının elinden alınmasını ön plana sürerek mahkemeye başvuracağı belirtildi. Haberde, mahkemeden olumlu sonuç çıkmasının düşük ihtimal olduğu vurgulandı.
 

Hakan Çalhanoğlu, CAS cezasıyla ilgili ne dedi?


Alman basınına konuşan Hakan Çalhanoğlu, "Ben 17 yaşındayken Karsruhe'de oynuyordum. O sırada babamın Trabzonsporlu yöneticilerle transfer görüşmesi yaptığını öğrendim. Sonra Bektaş Demirtaş'ı arayarak bana yardımcı olabilir mi diye sordum. Fakat babam eve geldiğinde Trabzonspor'a imza atacaksın dedi. Bizim kültürümüzde baba ne derse o olur. Karşı çıkamadım. Henüz 17 yaşındaydım ve neler olduğunu tam olarak anlayamamıştı. Ben sadece futbol oynamak istiyordum. Bababm, hala benim babamdır ama artık kariyerimle ilgili asla bir karar vermeyecek." ifadelerini kullandı. 
Bayer Leverkusen için üzüldüğünü ifade eden Hakan Çalhanoğlu, "Bu olay kariyerimin ilerlemesini engellemeyecek. En çok üzüldüğüm konu Leverkusen'in bu konuya girmiş olması. Aslında bu olayla hiçbir ilgileri yok. Hocamla konuştum ve bu olayı bitirip tamamen futbola konsantre olmamı söyledi." dedi.
 

Trabzonspor Hakan Çalhanoğlu'na neden dava açtı?


Hakan Çalhanoğlu'nun bu cezayı alma nedeni Trabzonspor ile arasında olan ve uzun yıllardır süren dava... Son olarak CAS'a taşınan davayla ilgili son kararı CAS mahkemesi verdi ve Hakan'ı 4 ay süreyle futboldan men etti. Hakan Çalhanoğlu, ayrıca Trabzonspor'a 100 bin Euro para cezası ödeyecek.

Trabzonspor ile henüz 17 yaşındayken ön protokol imzalayan Hakan Calhanoğlu'nun ailesi ve menajeri Trabzonspor'dan 100'er bin euro para almış ve ön anlaşma yapılmıştı. Trabzonspor anlaşmaya "Bu protokolü bozan taraf, 1 milyon euro ödemekle yükümlüdür" maddesi de koydurmuştu.

Sonrasında Hakan Çalhanoğlu cephesi bu protokolü bozmuş ve Trabzonspor'a 1 milyon euro ödemeyi de reddetmişti.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)