comScore

Galatasaray Galatasaray

'Hajroviç aldı, sıra tam Telles'e gelmişti ki...'

01 Şubat 2014, Cumartesi 10:01

Galatasaray'ın Hajroviç'e lisans çıkarıp, Alex Telles'e lisans çıkaramaması UEFA'nın merkezi sistemindeki arızaya bağlanıyor ama Avrupa'da transferin son günü ve saatlerinde bir çok transfer gerçekleşti. O zaman bu sistem Avrupalı'ya başka bize başka mı çalışıyor?

FutbolArena Özel- Galatasaray, Bruma, Amrabat ve Riera'yı gönderince yeni transferler Hajroviç veAlex Telles'e yer açıldı. Malum Galatasaray, Gaziantepspor maçından önce eldekiyabancılar gönderilemediği için Telles ve Hajroviç' e lisansalamamıştı.

ELDEKİLER GİTTİ AMA..

Eldeki yabancılar gidince Telles veHajroviç'e yer açıldı ama Telles'e henüz tescil edilemedi. Telles'in tesciledilememesi UEFA'da bütün kulüplerin bağlı olduğu TMS'de (Transfer MatchingSystem) Avrupa transfer döneminin son günü olması nedeniyle yaşanan sistemçökmesine bağlandı.  Ama Galatasaray 31 Ocak'ta yani "sistemin çöktüğü gün" Hajroviç'i tescil ettirdi ve kadrosuna yazdırdı.
NE DİYECEĞİZ?

Ozaman akla şu yorum ve sorular geliyor:

1- Hajroviç tescil edildi. TamTelles'e sıra gelmişti ki sistem çöktü ve tescil edilemedi.

2- MademUEFA'nın transfer sistemi çöktü o zaman Avrupa'da transferin son gününde Diego,Berbatov, Heitinga başta olmak üzere çok sayıda oyuncu nasıl yer değişti?

3-TFF'nin tescil talimatında yabancı oyuncuların tescili konusunda açık veanlaşılır bir madde olmadığı için acaba kıtalararası transferlerde ayrıca bironay gerekiyor mu? Gerekiyorsa, 10 yıllardır transfer yapan Şampiyonlar Ligitakımı Galatasaray sistemde oluşacak hataları nasıl öngöremez ve son günlere bırakır? Hele de acil ihtiyacı Telles olunca!

4- Ve son olarak bu güne kadaryapılan onlarca transferde bu tip bir sorunla karşılaşıldı mı?

Tüm bu görüşve soruların ardından üzerinde herkesin hemfikir olacağı konu Galatasaray,Telles'i Bursaspor maçına da yetiştiremezse çok kötü bir sınav verecek.

Yıllardır solbek arayan Galatasaray sonunda aradığını buldu ama UEFA'nınsistemi mi çöktü diyeceğiz!

Bu arada TFF'nin futbolcu tescil içinsıraladığı maddeleri alttaki fotoğrafta inceleyebilirsiniz. Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.