comScore

Hagi ve Popescu: "Ligler başlamalı futbol devam etmeli"

17 Mayıs 2020, Pazar 20:25
Hagi ve Popescu:

Gheorghe Hagi'nin teknik direktörlüğünü yaptığı Viitorul antrenmanlara başladı. Hagi ve Popescu, liglerin yeniden başlaması gerektiği yönünde konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Gheorghe Hagi'nin takımı Viitorul 65 gün sonra yeniden sahaya indi ve küçük gruplar halinde çalışmalara başladı. Rumen teknik adam karantina günlerinde Rumen basınına yaptığı açıklamda yeniden sahalara dönmek istediğini söylerken, Koronavirüs krizi nedeniyle futbolun bundan sonraki gidişatıyla ilgili herkesin görüşünün alınması gerektiği yönünde konuştu. 

Hagi Rumen basınında Digisport'a yaptığı açıklamada, "Durumu gözlemlemek için iyi gözlem yapmak zorundayız. Spor Bakanlığı, Federasyon, kulüp başkanları bir araya gelerek video konferans düzenlenmeli. Burada herkes görüşünü söylemeli ve bir plan hazırlanmalı. Futbola geri dönüş için bu plan gerekiyor." dedi. 

Popescu ise "Bu duruma adapte olmalıyız. Hepimiz oynamak istiyoruz ve liglerin başlamasını istiyoruz. Umarım 13-14 Haziran'da lige devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"