comScore

Galatasaray Galatasaray

'Hagi ve Hakan Şükür birlikte olup, beni oynatmadılar'

25 Şubat 2017, Cumartesi 12:36
'Hagi ve Hakan Şükür birlikte olup, beni oynatmadılar'

"Hakan Şükür ve Hagi, benim Galatasaray'da futbol oynamamı istemediler. Ve oynatmadılar."

FutbolArena Röportaj - Eski Galatasaray futbolcusu Ümit Karan, FutbolArena'ya verdiği röportajda, gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Hagi'nin Galatasaray'da teknik director olduğu dönemde Hakan Şükür'le birlikte olup “Galatasaray'da futbol oynamamı istemediler, üstüme oynadılar” dedi.

HER İYİ FUTBOLCU İYİ TEKNİK ADAM OLAMAZ
ÖRNEK HAGİ...
Neden Galatasaray'da efsane olan eski futbolcuları teknik direktör olarak görev yapamıyor? İyi futbolcu iyi teknik adam olacak diye de bir şart yok tabii...

“Bu kesinlikle zeka işi. Biz çok futbolcu gördük teknik direktör olamayan. Hagi mesela. Galatasaray ve Türk futbol tarihinin en büyük yabancı futbolcusu. Ama, teknik direktör olarak hiçbir başarısı yok. Türkiye'de gittiği her takımda başarısız sonuçlar aldı.”

GALATASARAY'DA KISKANÇLIKLAR VAR

“Galatasaray niye diğer eski hocalarına şans vermiyor, bilmiyorum. Kıskançlıklar var sanki Galatasaray'da...”

HAKAN ŞÜKÜR İLE HAGİ BENİM GALATASARAY'DA FUTBOL OYNAMAMI İSTEMEDİ

Hagi, seni kadro dışı bırakmıştı. Neden böyle bir şey yaşandı...O gidince Galatasaray'a geri gelmiştin...

“O zaman Hakan Şükür de vardı. Bence Hagi ile bir birlik olmuşlardı o zaman. Eski takım arkadaşları idiler. Yalan söylemeye gerek yok artık bu saatten sonra. Benim Galatasaray'da futbol oynamamı istemediler. Ya ben ya da o oynayacaktı. Üzerime oynayarak bana şans tanımadılar. Bunu herkes biliyor. Hiç bana şans tanımak istemediler. Ben farklı olaylara bağlıyorum bu durumu. Kendisi de zaten başarılı olamadı.”    

HAGİ FUTBOLCU OLARAK GÖNLÜMÜZDE TAHT KURDU 

“Kendi taraftarına hakaret eden ve bağıran teknik direktörden ne olur yani... Kayseri'deki o telefon muhabbetinde gördüklerime, izlediklerime inanamamıştım. O dönemde kadro dışı bırakılmıştım. Ama Hagi tabii ki hepimizin gönlünde futbolcu olarak taht kurmuş biri.”

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)