comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ünal Karaman'dan olay açıklamalar!

31 Ocak 2013, Perşembe 10:34

Trabzonspor'da teknik direktör Şenol Güneş ile birlikte görevinden istifa eden Ünal Karaman çarpıcı açıklamalar yaptı.

Trabzonspor'da teknik direktör Şenol Güneş'inistifasının ardından yardımcı antrenör Ünal Karaman ve teknik ekip degörevinden ayrılmıştı. Bordo-Mavili kulübün başkanı Sadri Şener, TFFFutbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas ile el sıkışmıştı.

Türkiye'de kulüplerin bozuk yapısını ve teknik direktörlerin istikrarsız durumunu değerlendiren Karaman, Bugün Gazetesi'ne birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

İnsan kalitesi çok düşük

Türkiye'deinsan kalitesinin düşük olması nedeniyle istikrarsızlık durumun ortayaçıktığını kaydeden tecrübeli teknik adam “Biz sporun içinde olduğumuziçin sadece bu camiadaki insanları görüyoruz. Görev yapanı, görevegeleni, görevden gönderileni hepsini bir bütün olarak değerlendirirsem,bu durumu fikirsel donatım eksikliği ve insan kalitesi yetersizliğiolarak ifade ederim. Bu durumu, kendini yönetemeyen insanlarınbirilerine, toplumuna yön verecek pozisyondaki görevlere talip olmasınayoruyorum. Bu kadar eksikliğin olduğu yerde de bu tarz şeylere zaafolarak bakmamak lazım. Makul bir şekilde şunu diyebilirim, iyi efendileriyi... Ortam böyle bir ortam. Alavere, dalavereyi iyi bilen, adamlıkyoksunu her kesimin yansıması” dedi.

Dostluk ve samimiyet artık maalesef kalmadı

Mevcutşartlarda futbolun istikrarsız olmasının çok doğal karşılanmasıgerektiğini dile getiren Ünal Karaman sözlerine şöyle devam etti:“Sporda olanları görüyoruz... Hal böyle olunca da bu tür değişimlerinormal karşılamak lazım. Dostluğun, samimiyetin, hoşgörünün kalmadığı,eğitimin yetersiz olduğu, insanların ‘Ben bilirim' mantığıyla hareketettiği bir ortamda bunlar doğal. Bu durumu tek bir camiaya mâl etmekdoğru olmaz. Futbolun genel durumu bu şekilde.

Taraftar tepki göstermişti

Trabzon'daÇılgınlar Taraftar Derneği ile BordoMavi Taraftar Derneği, basınaçıklaması yapmıştı. Şenol Güneş'in istifasının ardından Ünal Karamanile yola devam etmek yerine yeni bir teknik heyet bakılmasınındüşündürücü olduğu öne sürülmüştü.

Averajla şampiyonluk kaybedilmişti

Trabzonspor,Şenol Güneş'in teknik direktörlük, Ünal Karaman'ın da yardımcıantrenörlük yaptığı 2010-11 sezonunda 82 puan toplamasına karşın ligi 2.bitirmişti. O sezon ipi Fenerbahçe göğüslemişti.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!