comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzon'da 'Güneş' battı!

29 Ocak 2013, Salı 05:15

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, 3-1 kaybettikleri Sanica Boru Elazığspor maçının ardından istifa ettiğini açıkladı..

Şenol Güneş, oyuncularla aynı duygu ve düşünceleri paylaşmadıklarını belirterek, ''Oyuncularımda iyi niyet olmasına rağmen bu konuda mesafe alamadık. Bu nedenle de Trabzonspor'da kan değişikliğinin yararlı olacağını düşünüyorum'' diye konuştu.

Karşılaşmayla ilgili çok fazla konuşmanın bir anlamı olmadığını ifade eden Güneş, şöyle devam etti:
''Bu anlayışta lehimize oyun ve skor sağlayamadık. Bunun sorumlusu da benim. Ben bu kadronun daha iyi sonuçlar alacağını düşünüyorum. Ligde geriden gelmenin verdiği sıkıntıyı maç içinde yediğimiz her gol sonrasında kırılma olarak görüyoruz. Bunların olmaması için şu anda en uygun şeyin Trabzonspor'un oyuncu kadrosunun, yönetiminin, medyanın, halkın daha rahat olabilmesi için bir kan değişikliği gerekir. Onun dışındaki değişikliklerin Trabzonspor'a daha zararlı olacağını düşünüyorum. Burada mühim olan Trabzonspor'a destek olmak. Trabzonspor'un kupada iddiası devam ediyor ama ligde şu anda bulunduğumuz yer Trabzonspor tarihine yakışmıyor.''

Güneş, takımdaki kötü gidişatı değiştiremediğini söyleyerek, Trabzonspor'un bundan sonra sorumluluk alarak yönetim, taraftar, medya ile aynı kadroyla daha iyi sonuçlar alacağını düşündüğünü bildirdi.

-''Üzülüyorum, utanıyorum, kahroluyorum''-
Güneş, bir gazetecinin ''Aldığınız kararı daha önce yönetimde gündeme getirdiniz mi- Şenol Güneş'in istifasının nedeni sadece saha koşullarına mı bağlı-'' sorusu üzerine şunları söyledi:
''Benim Trabzonspor'da kalmam veya gitmem, istifa etmem ya da imza atmam önemli değil, önemli olan Trabzonspor'un başarısı. Bunu ben yönetime de söylüyorum. Dışarıdan başkaları başka türlü düşünüyor olabilir. Önemli olan takımın başarısı. Trabzonspor'un da şu anda ligde almış olduğu başarısız sonuçların da sorumlusu benim. Bunu söylemekten gurur duymuyorum. Üzülüyorum, utanıyorum, kahroluyorum. Olumsuzluk olarak görüyorum.''

Trabzonspor'un gündemi değiştirmek ve yeni bir ivme kazanabilmesi için hamleler yapması gerektiğini ifade eden Güneş, şöyle devam etti:
''Bununla ilgili yapılacak en doğru hamlelerin de benim üzerimde olduğunu düşünüyorum. Zaman zaman yönetimle paylaştım. Ben herkesle paylaştım. Gizli saklı bir şeyim yok. Sadece sizler sorduğunuzda sezon içerisinde zaman zaman bunu söylediğimde takıma zarar vermemek için bugün de kaldığım süre içerisinde Trabzonspor'a mesafe alırım diye zorladım. Gördüm ki ligde bunu alamıyoruz. Kupada kısmen oldu. Kardemir Karabükspor'a, Elazığspor'a kaybediyorsak benim orada yeniden bir ivme kazanmak için yapacağım hamleler belli ki işe yaramıyor. Aynı duygu düşünceyi paylaşamadığınızı, sahaya yansımadığını gördüğünüz zaman netice olarak oradaki olanlara yardımcı olmak gerekiyor. Bunun böyle olacağını düşünüyorum. O yüzden bunu hem başkana hem asbaşkana söyledim.''

-''Zaten başarısız olan bir antrenör olarak ne söyleyeceğim''-
Trabzonspor'un alacağı kararların, başkanı ve yönetimi bağlayacağını ifade eden Güneş, şunları söyledi:
''Biz sadece düşüncemizi söyleriz. Ben düşüncemi net söyledim, daha önce de söyledim onu. Şimdi biraz daha kamuoyu önünde söylüyorum. Trabzonspor'un ne yapacağını yönetim de herkes de biliyor. Bugün kaybettiğimiz lig maçından sonra oluşan olumsuz havanın değişmesi gerekir. Bunun da değişmesi için kan değişimi olacağını söylüyorum. Diğer uzun vadeli değişimleri yatırımları konuşuruz.''

Güneş bir gazetecinin ''Ligi değerlendirir misiniz-'' sorusuna ise ''Ligle ilgili bir şey konuşmak istemiyorum. Zaten başarısız olan bir antrenör olarak ne söyleyeceğim. Anlamadığımız ortada demek ki'' diye cevap verdi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!