comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Şota Arveladze'den Galatasaray açıklaması

17 Eylül 2015, Perşembe 14:30
Şota Arveladze'den Galatasaray açıklaması

Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Galatasaray maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Teknik Direktörü ŞotaArveladze, cumartesi günü sahalarında oynayacakları Galatasaray maçının gidişatlarının devamı açısından çok önemli olduğunu söyledi. Sıkıntılı olsa da rakibin gücünün göz ardı edilemeyeceği uyarısında bulunan başarılı hoca, Galatasaray maçına her maçtan daha fazla konsantre olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Sportif Direktör Süleyman Hurma ile bir otelde basın mensupları ile sohbet toplantısı düzenleyen Gürcü teknik adam, toplantının başlangıcında hafta sonu oynayacakları Galatasaray maçına yönelik kısa bir değerlendirmede bulundu. Kendileri için her maçın önemli olduğuna vurgu yapan Şota, şöyle konuştu:
"Bizim istediğimiz her maçta 3 puan almak. Rakiplerin isimleri değişiyor, kalitesi değişiyor. Ama her maç çok zordur. Bunlara ek olarak, karşımızda lige iyi başlamayan bir Galatasaray var, ama direkt bizim rakibimiz. Onun için bu maçta her maçtan daha fazla konsantrasyon isterim. Tabi bu maçın sonucu Galatasaray açısından puan olarak, bizim açımızdan da gidişatın devamı açısından önemli olacak. Ne kadar önemli olduğunu hem futbolcular hem şehir biliyor."

Sezon öncesi lige iyi bir başlangıç yapacaklarını öngördüğünü, ancak puan hesabı yapmadığını ifade eden genç taktisyen, takımın 4 haftalık performansıyla ilgili yaptığı değerlendirmede ise "Puan olarak bir şey yoktu aklımda. Puan hesaplamıyordum. Ama iyi başlangıç tabii ki düşünüyordum. Daha iyi ve daha fazla gol atacağımızı düşünüyordum. Futbol daha iyi olsun diye düşünüyordum. Ama onlar da yolda. Dördüncü hafta bitti. Lig yeni başladı. 30 hafta iyi bir heyecan bekliyor bizi." ifadelerini kullandı.

Bordo mavili taraftarlara da çağrıda bulunan Şota, Galatasaray maçında tribünlerin dolmasını istedi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)