comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Erkan Zengin: 'Mbia, Nani ve RVP'den 10 kat dha iyi'

10 Eylül 2015, Perşembe 12:24
Erkan Zengin: 'Mbia, Nani ve RVP'den 10 kat dha iyi'

Trabzonsporlu futbolcu Erkan Zengin, "Trabzonspor'da herkesin istediği şampiyonluğu ben de istiyorum. Mbia'nın gelişi Nani, Van Persie gibi değildi ama takıma katkısı onlardan 10 kat daha iyi" dedi.

Trabzonsporlu futbolcu Erkan Zengin,  bordo-mavili camiadaki herkes gibi şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.
 
Spor Toto Süper Lig'in ilk iki haftasındaki Bursaspor (1-0) ve Beşiktaş (2-1) maçlarında galibiyet gollerini atan, 3. haftada Akhisar  Belediyespor maçında (2-2) da bir gole katkı yapan Erkan Zengin, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, şampiyonluğu konuşmanın çok erken olduğunu ancak yapılan  önemli transferlerle bu yıl güzel şeyler yaşayabileceklerini ifade etti.
 
Her maçı tek tek ele almaları gerektiğini belirten Erkan Zengin, "Biz  nasıl şampiyon oluruz? Her maçı her haftayı tek tek düşünerek şampiyon oluruz.  Birinci, ikinci, üçüncü olacağız demekle olmaz, bilinmez bu işler. Tamam bir  hedef koyarak şampiyon olmak isteriz ama maç maç gitmek daha iyi olur. Şu ortamı  yakalamışken de bunu gerçekleştirebiliriz. Bu yıl o kadar iyi futbolcular aldık  ki ne yapabileceğimizi sahada gösteriyoruz. Takımda çok kaliteli futbolcular var,  böyle devam ederse bu sezon çok güzel şeyler olabilir" diye konuştu.
 
Trabzonspor'un hedefinin her zaman şampiyonluk olduğunu dile getiren  başarılı orta alan oyuncusu, "Trabzonspor'da herkesin istediği şampiyonluğu ben  de istiyorum. Bu sene erken elendik, Avrupa'da yokuz ama ligde daha iyi savaş  veririz. Seneye de Avrupa'da iyi işler yapmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
 
"Onlar isim aldılar" 
 
Şampiyonluk mücadelesi veren takımların yaptığı yıldız oyuncu  transferlerini de değerlendiren bordo-mavili futbolcu, takım arkadaşı Stephane  Mbia'yı, Fenerbahçeli Nani ve Van Persie'yla kıyaslayarak, şunları söyledi: "Oradakilerin çoğu, isim. Kaliteli futbolcular ama biraz daha isim  bence. Bir Mbia'yı çok fazla kişi duymadı. Sevilla'dan geldi. Gelişi bir Nani,  Van Persie gibi değildi ama takıma katkısı onlardan 10 kat daha iyi. Bu da  Trabzonspor'un ne kadar doğru işler yaptığını gösteriyor. Sadece isim alınmadı,  transferlerin hepsi nokta oldu, isabetli transferler yapıldı."
 
Teknik direktörler hakkında konuşmayı fazla sevmediğini vurgulayan  Erkan, "Hocayı herkes biliyor, Trabzonspor'da oynadı, Avrupa da dünya da tanıyor.  Ajax'ta oynadı, çok iyi hoca" dedi.
 
Geçen sezon Trabzonspor'a devre arasında geldiğini ve 4-5 aylık  dönemde iyi bir performans gösteremediğini anlatan Erkan Zengin, "Maçlarda bazen  iyi performans gösteremedim ama her zaman iyi his var içimde. Yarım kalan bir  işim vardı geçen sene, Allah izin verirse onu tamamlayacağım. Kendimi biliyorum,  ne yapacağımı da biliyorum. Çalıştım, bundan sonra da çalışacağım" şeklinde konuştu.
 
Erkan, geçen sezonki performansı nedeniyle taraftarın kendisine  gösterdiği tepkiyle ilgili, "Taraftarın tepkisi olabilir. Transferim olaylı geçti  biraz, tepkiler de oldu. Bu sene ise iyi tepkiler oldu. İnşallah hem ben hem  takımım iyi bir sezon geçireceğiz" ifadesini kullandı.
 
"Trabzonspor'da olmaktan mutluyum" 
 
Erkan Zengin, performansının kötü olduğu dönemde takımdan ayrılmayı  düşünmediğini belirterek, "Trabzonspor'dan ayrılmayı düşünmedim, hiçbir zaman  aklıma gelmedi. Çünkü bir kontratım var, kendimi bildiğim için buradayım. Bir şey  gösteremeden buradan ayrılmak istemedim, ayrılmayacağım. Yarım kalmış bir işim  var onu tamamlayacağım" diye konuştu.
 
Trabzonspor'da mutlu olduğunu ifade eden bordo-mavili futbolcu,  şunları kaydetti: "Alışma sürecini aştım. Lige o kadar iyi başladık ki bu bizi ekstra  motive ediyor. Hepimizin hedefleri var. Trabzonspor'da olmaktan çok mutluyum. İyi  ki Ersun hocam, İbrahim başkan beni buraya transfer etmiş. Takıma katkı  sağladığımda da aklıma hep onlar geliyor. İnsanları, onları mahcup etmek  istemiyorum. O  kadar olaylı geldim ki bir şey vermeden ayrılamazdım buradan.  Bana başka teklifler de geldi, 'Gidemem bir yere' dedim. Burada yarım kalan işimi  halledeceğim, onu bitirmek istiyorum."
 
Taraftarın takıma desteğini sürdürmesi gerektiğini vurgulayan Erkan,  "Bu sene inşallah birlikte çok mutlu olacağız. Sadece bütün futbolculara destek  versinler ve güvensinler" şeklinde görüş belirtti. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)