comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Süleyman Hurma: 'Futbol konuşmak akıl karı değil'

08 Eylül 2015, Salı 14:25
Süleyman Hurma: 'Futbol konuşmak akıl karı değil'

Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Trabzonspor'da Sportif Direktör Süleyman Hurma gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

İşte Hurma'nın sözleri;
"Bugün futbol adına konuşmak akıl karı değil. Bu dramın içinde hangi oyuncuyu alacağız, hedefimiz ne gibi konuları konuşmak mantıklı değil. Şehitler için ne kadar üzgün olduğumu söylemek istiyorum. Her ülkenin geleceği kendi çocuklarını korumaktır. Kim olduğunu bilmediğimiz, insanlar çocuklarımıza pusu kuruyorlar. Siyasetçi, devlet adamı değiliz. Nasıl konuşmak gerek bilmiyorum. Acıyı ve öfkeyi kenara koyarak konuşmak kolay değil. Şu kadarını söyleyebilirim ki biz milletimizin, polisimizin, askerimizin ve devletimizin sonuna kadar yanındayız. Düşüncemiz ve yaşama biçimimiz nasıl olursa olsun bunun böyle bilinmesini isterim. Bu topraklarda bir kader var sanıyorum. Savaş hiç eksik olmuyor. Umuyorum bugün son olur. İnsanlar evlerinde huzurlu olurlar. Henüz bir şehidimizin acısını kapatmadan diğeriyle sarsılmak zor. Ailelerini anlamak, acılarını paylaşmak çok güç. 

Bugün hangi konuyu konuşalım bilmiyorum. Eminim siz basın mensupları da ayrı düşüncededir. İlla bişey söylememiz gerekirse, Trabzonspor'un büyük bir kulüp olduğunu, kendi dinamiklerinin var olduğunu, futbol devrimini gerçekleştirerek şampiyonluğu İstanbul dışına taşıdığını, Anadolu beyi olduğunu, çok değerli spor adamları yetiştirdiğini ve böyle bir kulübün Sportif Direktörü olmaktan gurur duyduğumu söyleyebilirim. Umuyorum ki taraftarlarımızın beklediği başarılara ulaşırız. 

Şuna değinmek istiyorum. Taraftarımız bizden Trabzonspor ruhu olan, mücadele eden bir takım bekliyor, biz de onlardan tribünlerde var olmalarını bekliyoruz. Bize Trabzonspor ruhunu aşılamalılar. 

Bir transfer dönemi geçirdik. Büyük kulüpler temmuz ayında transfer yapmazlar. Ön hazırlık yapılmalıdır. Biz o günün koşullarında ancak bunları yapabildik. Umuyorum katılan oyuncular bir an önce takıma ve şehre adapte olurlar. 

Önümüzdeki transfer dönemlerinde çok daha yüksek kalitede, çok daha düşük maliyetlerle oyuncular transfer edeceğiz. Bunun çalışmasına başladık. Trabzonspor taraftarının arzu ettiği başarıları buraya getirmek için çalışacağız.

Henüz taşlarımız yerine oturmadı. Beklediğimiz ve idealimizdeki duruma henüz ulaşamadık. Oyuncu getirmek ve göndermek kolay değil. Bütçe meselesi."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)