comScore

Trabzonspor Trabzonspor

'Onur süresiz kadro dışı bırakılmalı'

02 Ağustos 2015, Pazar 15:34
'Onur süresiz kadro dışı bırakılmalı'

Trabzonspor Kulübü'nün 48. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

100. Yıl Parkı'ndaki Trabzonspor Anıtı önünde düzenlenen törene, kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, divan kurulu başkanı Ali Sürmen ile kulüp yöneticileri katıldı.
 
Hacıosmanoğlu ve Sürmen'in anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
 
Başkan Hacıosmanoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de yaşanan terör olaylarına değinerek, "Ülkemizde son zamanlarda yeniden türeyen, kahpece genç çocuklarımızı katledenleri buradan lanetliyor, şehitlerimizin acılı ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı.
 
Trabzonspor'u bugünlere taşıyan ve ebediyete intikal eden değerleri rahmetle andığını, sağ olanlara da uzun ömür ve sağlık dilediğini belirten Hacıosmanoğlu, "Bu çınarı kurup Türkiye'de Anadolu devrimini yapan insanlara layık olmayı ve onların kurmuş olduğu bu çınarı bizden sonraki nesillere tertemiz, ahlaklı bir şekilde bırakmayı Cenab-ı Allah bizlere nasip etsin. Bu süreçte onlara layık olarak karşılıksız hizmet edip onların yaşattığı başarıların aynısını yaşatmayı ve yaşamayı da bizlere nasip etsin" dedi.
 
Buradaki törenin ardından Kadir Özcan Tesisleri Nizamettin Algan Konferans Salonu'nda düzenlenen "Kaybettiğimiz Değerleri Anma" törenine geçildi.
 
Slayt gösterisinin ardından konuşan kulüp asbaşkan Ali Kemal Başaran, Trabzonspor'da büyük bir görevde bulunmanın kendisi için onur olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
 
"Sonlara doğru geliyoruz, inşallah bir kongre olacak, Sayın başkana bakıyorum, gecesi yok, çoluk çocuğunu unutmuş, cebinden paralar sel gibi gidiyor. Yani bu kadar meşakkat, bu kadar eziyete sadece Trabzonspor için katlanılır. Bu eziyeti çekerken tabii ki tenkitler olur. İlla 'biz çok iyiyiz' demiyorum ama bu taraftarımızın tenkit ederken aşan sözleri de dokunuyor bize."
 
KALECİ ONUR'UN DURUMU!
 
Trabzonspor'un çok şeye layık bir kulüp olduğunu vurgulayan Başaran, şunları söyledi:
 
"Bir son olay yaşadık. Kalecimiz Onur, bizim için gurur vesilesi bir futbolcudur. Onur'u hepimiz çok seviyoruz. Onur bizim her şeyimizdir ama bir insan kulüpte hata yapıyorsa cezası da olmalıdır. Yoksa sporcuları disiplin etmek mümkün olmaz. Antrenörümüz var, menajerimiz var, bir hiyerarşi var. Bir sporcu, başkanın yanında, hocanın yanında saygısızca bir davranışta bulunursa ben derim ki bunun cezası verilmelidir. Bu konuyla ilgili spor kamuoyunun bilmediği yanlar var, kamuoyunda dedikodu gibi tartışılan tarafları da var. Bir gerçek var, biz Onur gibi sporcuyu kaldırıp yerden yere çalmak hakkına sahip değiliz. Biz bu kulüpte yöneticiyiz. Benim kanaatim, Onur'u süresiz kadro dışı bırakıp cezasını vermezsek bu kulüpte disiplini sağlamamız mümkün değildir. Tabi bu benim kanaatim, yönetimin aldığı bir karar henüz yok."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)