comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Hami Mandıralı'dan Ümit Özat'a taş!

25 Ocak 2015, Pazar 23:42
Hami Mandıralı'dan Ümit Özat'a taş!

Antalyaspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat hakkında konuştu.

Antalyaspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat ile maçın ilk yarısının son dakikalarında yaşadığı sözlü polemikle ilgili, "Herkesin karakter yapısı var. Herkes hak ettiği yerdedir, hak ettiğini yaşar. Benim öyle bir tavrım olmaz, olmayacak. Biz yenildiğimiz zaman da rakiplerimizi tebrik ederiz. Bu tip tavırlar hiçbir teknik adama yakışmıyor. Hoş değil" dedi.

Mandıralı, takımının hazırlık dönemini iyi geçirdiğini ve maça iyi hazırlandıklarını anlattı. Maçın 25. dakikasından sonra oyunda üstün olan tarafın kendilerini olduğunu belirten Mandıralı, takımın futbol adına güzel şeyler yaptığını dile getirdi. Futbolcularının gol vuruşlarında doğru tercihleri zamanında yapamadığını aktaran Mandıralı, "90 artıda yüzümüz güldü bunun mutluluğunu keyfini yaşıyoruz. Sadece bir maç kazandık. Daha çok çalışmamız lazım dedi.
"DÖRT DÖRTLÜK HAZIR DEĞİLLER"
Mandıralı, Sakıb'ın son idmanlardaki performansının düşmesi nedeniyle sahada yer alamadığını belirtti. Yeni transferlerin de dört dörtlük hazır olmadığını dile getiren Mandıralı, Erman'ı ilk 45 dakikada sahada yer aldığını, maç eksiğini gidermeye çalıştığını söyledi.

"KENDİ TARZIMA YAKIŞMAYAN BİR HAREKETTİ"
Mandıralı, maçın ilk yarısında Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat ile arasında yaşananları da şöyle anlattı, "Her teknik adamın kendine göre karakter yapısı vardı. Ben kendi takımımla ilgili bir şeyler yapıyordum. Döndüğüm anda bana bir şeyler demeye çalıştı. Ben de gayri ihtiyarı harekette bulundum. Belki kendi tarzıma yakışmayan bir hareketti ama spontane gelişen bir cevap oldu. Benim kötü söylediğim bir söz yok. Ona elimi yaptım, keşke yapmasaydım. Kendi adıma üzüldüm o hareketi yaptığım için. Teknik adamlar biraz daha sakin olmalı. Spontane gelişti keşke olmasaydı" dedi.

"HERKES HAK ETTİĞİ YERLERDEDİR"
Hakemle konuştuğu sırada Ümit Özat'ın tepki gösterdiğine değinen Mandıralı, Hakemle konuştum ama üslup dışı bir konuşma değil. Herkesin karakter yapısı var. Herkes hak ettiği yerdedir, hak ettiğini yaşar. Benim öyle bir tavrım olmaz olmayacak. Biz yenildiğimiz zaman da rakiplerimizi tebrik ederiz. Bu tip tavırlar hiçbir teknik adama yakışmıyor. Hoş değil diye konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"