comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor, Tolgay'ın peşini bırakmıyor!

25 Ocak 2015, Pazar 13:52
Trabzonspor, Tolgay'ın peşini bırakmıyor!

Transferde durmak bilmeyen Trabzonspor, Beşiktaş'ın anlaşmaya çok yakın olduğu Tolgay Arslan'a yeni bir teklif sunarak öne geçti, Hamburglu oyuncuya kenti tanıtan CD de yollandı.

Erkan Zengin'de mutlu sona ulaşan Trabzonspor, Beşiktaş ile girdiğiTolgay Arslan rekabetinde de öne geçti. Gurbetçi futbolcuyu kadrosuna  katmayı çok isteyen bordo-mavililer, Hamburg ve futbolcuya yaptığı teklifte artırıma gitti. Futbolcunun menajerliğini de yapan babası Erhan Arslan'ın, "Trabzonspor'un önerdiği rakam çok düşük" açıklamasından sonra harekete geçen bordo-mavililerin maç başı ücretlerle birlikte 2 milyon Euro'yu aşan yeni teklifi, Beşiktaş'ın önerdiği yıllık 1.25 milyon Euro'nun çok önüne geçti.

 
'ERSUN YANAL'LA GÖRÜŞTÜK'
 
Düşünmek için zaman isteyen Tolgay'a, bordomavililer, kenti tanıtan CD bile yolladı. Görüşmelerin bugün resmiyet kazanması beklenirken, Beşiktaş'ın yeni bir hamle yapıp yapmayacağı merak konusu... Bu arada Tolgay'ın babası Erhan Arslan bir televizyona yaptığı açıklamada, "Ersun Yanal'la daha önce görüşme yaptık. Beşiktaş da önemli bir teklif sundu... Karar Tolgay'a kaldı" dedi. 
 
SNİPER TRABZON
Son 2 ayda evinde 10 maça çıkan Trabzonspor, bu maçlarda attığı 56 şutun 32'sinde yani %57'sinde golü buldu. Avni Aker'de her iki şutunun birinde gol bulan bordo mavililer, yakaladığı yüzde ile liderlik mücadelesi veren rakiplerine de büyük fark attı. Süper Lig lideri Fenerbahçe son 10 iç saha maçında 67 şut atıp, 18 gol bulurken, %26'lık başarı oranı yakaladı. Yani ancak Trabzonspor'un yarısı kadar olabildiler. Galatasaray ise son 10 resmi maçında 45 şut atıp, 16 gol buldu ve ancak %35'lik orana ulaşabildi. 

İSKENDER GÜNEN:
Bu istatistiği sürpriz olarak değerlendirmemeli. Çünkü Trabzonspor'da Mehmet Ekici ve Oscar Cardozo gibi vuruş tekniği çok üst düzeyde olan oyuncular var. Her zaman belirttiğim gibi Mehmet Ekici, Oscar Cardozo'ya yakın oynatıldığı zaman yani rakip ceza alanı çevresinde ne kadar sık topla buluşturulursa Trabzonspor'a çok daha büyük katkılar yapar. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"