comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'dan kaçan isim Arjantin'de yıldız oldu

30 Ekim 2014, Perşembe 16:13

Türkiye'den kaçarcasına ayrılan eski Trabzonsporlu Teofilo Gutierrez, Arjantin'de gol krallığının ilk sırasına yerleşti. Ülke Kolombiyalı futbolcuyu konuşuyor.

Trabzonspor'un eski futbolcusu Teofilo Gutierrez Arjantin'in altını üstüne getirdi. 2010-11 sezonunda bordo-mavili formayı giyen Kolombiyalı futbolcu, Brezilya'daki Dünya Kupası'nda milli forma ile yükselişe geçerken, River Plate formasıyla bu yükselişini sürdürdü ve adeta patlama yaptı.
 
Arjantin Ligi'nde birinci sırada bulunan River Plate takımını, attığı gollerle sırtlayan 29 yaşındaki forvet bir anda ülkede en çok konuşulan isim haline geldi. 13. haftası geride kalan ligde attığı 10 golle sadece takımının değil, ligin de en skorer ismi olan Teofilo, gol krallığında da birinci sıraya yerleşti.
 
Arjantin basını, Buenos Aires ekibini başarısının mimarı olarak ön plana çıkardığı Kolombiyalı futbolcuya övgüler yağdırdı. Oyuncunun geçmişte bir çok vukuatı olduğu hatırlatmaları yapılırken, "İsyancıydı, River Plate'in yıldızı oldu" ifadelerine yer verildi. Teofilo son olarak Cordoba maçında iki gol birden kaydetmişti.
 
'Onu milli takıma almayın'
 
Formunun zirvesinde olan Teofilo Gutierrez için River Plate başkanından ilginç bir açıklama geldi. Rodolfo D'Onofrio Kolombiya'nın sıradaki maçları için oyuncularının milli takıma çağrılmamasını talep etti. Önlerindeki maç trafiğini gösteren başkan Teofilo'nun takımda kalmasını istediğini dile getirdi. Teofilo Türkiye'den olaylı bir şekilde ayrılmış, kaçarcasına Trabzonspor'u bırakıp gitmiş, ardından transfer olduğu Racing'de arkadaşlarını silahla tehdit ederek gündeme gelmişti. 
 
ARJANTİN 1. LİGİ'NDE GOL KRALLIĞI
T.Gutierrez        River Plate          10
Mancuello          Independiente 9
Silvio Romero    At. Lanus             8
Gustavo Bou     Racing Av.           8
Carlos Luna        Atletico Tigre     6

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)