comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Halilhodzic, kondisyon çalıştırdı

11 Ekim 2014, Cumartesi 13:40

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, milli takım arasını fırsat bilerek takıma kondisyon yüklemesi yapıyor.

Ancak bordo mavililerde çok sayıda futbolcunun sakat olması, beklediği sonuçları alamayan ekipte endişe yaratıyor.  
 
KONDİSYON YÜKLEMESİ YAPILIYOR

Sezon başından bu yana futbolcuların yeterli derecede koşmamasından yakınan ve "Her oyuncunun maç başına en az 500 metre daha fazla koşması gerekiyor. Takımla kamp döneminde yeterli derecede birlikte çalışamadık. Sezon içinde gerek lig gerekse Avrupa kupası maçları nedeniyle yüksek tempolu antrenman yapma olanağımız olmuyor" diyen teknik direktör Vahid Halilhodzic, milli takım arasını bir fırsata cevirdi. Bayram tatilinin ardından günde çift antrenman yaparak hazırlıklarını sürdüren bordo mavililerin teknik patronu Halilhodzic, özellikle sabah antrenmanlarında kondisyona yönelik çalışmalarla futbolcuların adeta pestilini çıkarıyor. Akşam idmanlarında ise taktik ağırlıklı çalışma düzeni benimseyen Boşnak çalıştırıcı, takımı zorlu lig ve Avrupa maratonunda daha da hazır hale getirmeyi hedefliyor.
 
SAKATLIKLAR SORUN YARATACAK
Bordo mavili takım, milli ara sonrası sahasında konuk edeceği Mersin İdmanyurdu maçının hazırlıklarını teknik direktör Vahid Halilhodzic yönetiminde bugün de sürdürdü.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bu sabah gerçekleştirilen kondisyon ağırlıklı antrenmana sakatlıkları bulunan Onur, Deniz ve Papadopoulos katılmadı, Özer, Aykut, Mustafa Akbaş, Yusuf ve Constant salonda çalıştı. Mustafa Yumlu ve Salih'in takımdan ayrı olarak yan sahada çalışmalarını sürdürdüğü antrenmana ülkelerinin milli takımlarında bulunan Yatabare, Waris, Belkalem ve Medjani katılmadı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"