comScore

Trabzonspor Trabzonspor

'Trabzon çok deneyimli bir takım'

01 Ekim 2014, Çarşamba 19:53

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nda'nda karşılaşacağı Legia Varşova'nın teknik direktörü maç hakkında açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nda'nda Perşembe günü karşılaşacağı Polonya'nın Legia Varşova takımının teknik direktörü Henning Berg, bordo mavili takımın Avrupa arenasında çok deneyimli bir takım olduğunu belirterek, çok zor bir maç oynayacaklarını söyledi.

Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda defans oyuncusu Dossa Junior ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Legia Varşova Teknik Direktörü Henning Berg, forvet oyuncusu Orlando Sa'nın grip olduğu için Trabzon'a getirilmediğini belirterek, "Trabzonspor iyi durumda. Formda bir takım. İyi oyuncuları ve güçlü bir bütçesi var. Avrupa arenasında çok deneyimli bir takım olduğu için çok zor bir maç oynayacağız. Ama biz de deneyim kazanıyoruz yavaş yavaş. Keyifli ve güzel bir maç olacağını tahmin ediyorum. Geçen yıl iki maçta da yenildik, ama 10 yıl önceki veya 100 yıl önceki olaylara takılmamak lazım. Önümüzdeki maçlara bakmalıyız" dedi.
 
Legia Varşovalı oyuncu Dossa Junior ise, "Trabzonspor kendi sahasında oynayacağı için avantajları var. Ama her şeyden önce iyi bir maç olmasını umuyoruz" diye konuştu.
 
Polonya takımı daha sonra Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda ilk 15 dakikası basına açık bir antrenman yaptı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)