comScore

Trabzonspor Trabzonspor

'F.Bahçe'nin yaptığı yanlış'

16 Şubat 2014, Pazar 17:33

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Yakup Aslan, hakem eleştirileriyle ilgili olarak; "Fenerbahçe'nin yaptığı yanlış" dedi.

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü ve Başkan Yardımcısı Yakup Aslan, Fenerbahçe'nin eleştirdiği hakem Yunus Yıldırım ve Kardemir Karabükspor maçlarını yöneten Süleyman Abay konusunda açıklamalarda bulundu.

Yakup Aslan, yaptığı açıklamada Fenerbahçe'nin Yunus Yıldırım'a yaptığı eleştirilerinin dozunun çok fazla olduğunu belirtirken şöyle dedi:

"Hakem hataları üzerinde bu kadar büyük yaygara çıkarması doğru değil. Hakemler yıllardır hata yapıyor. Biz lige çıktığımızdan beri hakemlerden yakınıyoruz. Ama onun dozunu kaçırmamak lazım. Eleştirelim derken hakem camiasını yıpratıp, onları da demotive edip daha da kötü hale getirmemek için dozu kaçırmıyoruz. Fenerbahçe'nin yaptığı yanlış. Bu kadar gürültü çıkarmamak lazım. Dolayısıyla hakemlerinkuruluşları, Merkez Hakem Kurulu ve Federasyon, Fenerbahçe'ye karşı yeterince dik duramadı. Biz itirazlarımızı makul ölçüler içerisinde yapıyoruz."

"BİR HAKEMİ YOK ETME ADINA YAPILAN GİRİŞİMLER YANLIŞ"

Yakup Aslan, 'Kardemir Karabükspor maçında hakemin her iki tarafın da aleyhine hatalar yaptığını, ancak kasıtolduğunu düşünmedikleri sürece itirazın düzeyini artırmadıklarını anlatırken şöyle devam etti:

"Artırmamak da lazım. Fazla gürültü çıkaran adamher zaman haklıdır, demek diye bir şey yok. Fenerbahçe'nin kendi lehine hakemhatalarında ses çıkarmayıp aleyhine yapılan hatalarda bu kadar gürültü çıkarması etik değerlerle bağdaşmaz. Onların yaptığı doğru değil. İtirazedeceksin ama bütün dünyayı ayağa kaldırıp, bir hakemi yok etme adına yapılan girişimler yanlıştır. Yunus Yıldırım bizi çok defa mağdur etti, hatta sahamız kapandı onun yüzünden ancak buna rağmen bizitirazın dozunu kaçırmadık."

"ŞENOL GÜNEŞKESİN OLARAK 'HAYIR' DEMEDİ"

Teknik direktör arayışları hakkında da konuşan Aslan, şu ifadeleri kullandı:

"Şenol Güneş'ten tamcevap alamadık. Kesin olarak bize 'hayır' demedi. Ondan cevabı alacağız. Temasta olduğumuz başka hocalar da var. Onlardan sonuç gelene kadar Hami Mandıralı takımın başında olacak. Sonuçta antrenör bir yere kadar etkili. Futbolcularınızınkalitelerini sahaya yansıtmaları gerekiyor. Biz futbolcularımızın kalitelerini sahaya yansıtamadığını düşünüyoruz. Futbolcu kalitemiz ile oynadığımızfutbol tam paralellik göstermiyor."

"PARASINI ALAMADIĞI İÇİN OYNAMAYAN HİÇ KİMSE YOK"

Yakup Aslan, futbolculara borçlarının olmadığını vurgularken de şöyle dedi:

"Şu anda Trabzonsporyönetimine iyi gözle bakmayan, cephe alan belli bir grubun ekonomik anlamda sıkıntılar olduğu yönünde yaptığı şişirmeler var. Geçen sezonfutbolcuların milyonlarca lira alacağı vardı, yerli oyuncular hiç para alamadılar ses çıkmıyordu. Bu sene ise bir ay gecikme olsa bazı kişiler yaygaraçıkarıyor. Burada bir art niyet var. Şu anda ekonomiyi düzeltmek için çabalıyoruz. En azından ödemelerimiz çok daha düzenli. Takımımızda şu andaparasını alamadığı için oynamayan hiç kimse yok. Çünkü herkes bizden parasını alacağını biliyor. Futbolculara ödenen paralarla ilgili hiçbirsıkıntımız yok."

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.