comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Lucescu'dan Trabzonspor açıklaması!

12 Şubat 2014, Çarşamba 15:33

Süper Lig'de Galatasaray ve Beşiktaş'ı çalıştıran Lucescu'dan Trabzonspor açıklaması geldi.

Trabzonspor'un, teknik direktör Mustafa Akçay ile yollarını ayırdıktan sonrateklifte bulunduğu Mircea Lucescu teklifi kabul etmedi.

Bordo-mavililerde MustafaAkçay'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna ilk etapta yabancı bir ismi getirmek için araştırmalarına başlayan yönetim kurulu, 2004 yılındanitibaren Shakhtar Donetsk'i çalıştıran tecrübeli teknik adam Mircea Lucescu'ya teklifte bulundu. Ancak Romen teknik adam Trabzonsporlu yöneticilere tekliflerindendolayı teşekkür ederek, "Shakhtar ile gönül bağım var. Buradan ayrılmayı düşünmüyorum" diyerek olumsuz cevap verdi. Kariyerli bir teknik adamı görevegetirmek isteyen yönetime özellikle yerel medya ve camianın önde gelen isimlerinden Hami Mandıralıveya Trabzonlu başka bir teknik adamla sezon sonuna kadar devam etmeleri yönünde baskı var.

MANDIRALI'NIN KADRO TERCİHİ ZOR OLACAK

Yeni teknik direktör ileanlaşılana kadar takımı hazırlayacak olan yardımcı antrenör Hami Mandıralı'nın kadro tercihinin zorolması bekleniyor. Colman ve Malouda'nın sakatlığınınbüyük ölçüde geçmesi nedeniyle altı kişilik yabancı kontenjanına alacağı isimleri belirlemekte sıkıntı yaşayan Mandıralı'nın, kadroda bir revizyonagitmesi bekleniyor. Mandıralı'nın özellikle Akhisar Belediyespor karşısında yenilen 4golde büyük pay sahibi olan savunma kurgusunu yeniden oluşturacağı öğrenildi.

SONER FORMA İÇİN SABIRSIZLANIYOR

Trabzonspor'da yaşadığı uzun sakatlık dönemi nedeniyle takımdan ayrı olarak çalışan Soner Aydoğdu'nun sakatlığı geçti. Takımla birlikte çalışmalara başlayan genç orta saha oyuncusu formtutup formayı kapmak için sabırsızlanıyor. Soner, forma giymeyi çok özlediğini belirterek, "Bu kritik dönemde bende takımıma katkı yapmak istiyorum.Bugüne kadar istediklerimi tam olarak yapamadım. Ancak bundan sonraki süreçte herkese gerçek futbolumu göstereceğimi düşünüyorum" dedi.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.