comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Malouda Akhisar maçında sahada olacak mı?

04 Şubat 2014, Salı 17:36

Trabzonspor'un Çaykur Rizespor maçında sakatlanan yıldız futbolcu Malouda'nın sakatlığı ciddiyetini koruyor.

Trabzonspor teknik direktörü Mustafa Akçay, devre arasında takımına katılan tümoyunculardan en üst düzeyde verim alacaklarını söyledi. Mustafa Akçay, yönetimin forvet transferi için gösterdiği çabaya saygı duyduğunu belirtirkenşöyle dedi:

"Gelen tüm oyuncular ihtiyaca göre alındı. Yönetimin gerek forvet, gerekse diğer konularda gösterdiği transfer çabalarınasaygı duyuyorum. Yeni gelen oyuncular, rekabet yaratacaktır. Bugün çok zengin bir orta sahada takımı olmaya başladık. Savunmada da Caner'i kazandık.Orada da ciddi bir rekabet olacak. Forvet sorununu ise kendi içimizde çözebiliriz."

"YEDEKLERİN KATKISI İÇİN ÇOK BAŞARI YÜZDEMİZ YOK"

Ligde oynadıkları Beşiktaş ve Çaykur Rizespormaçında oyuna sonradan giren oyuncuların yeterli katkıyı yapmadığını da vurgulayan Mustafa Aksoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Emre, Çaykur Rizespor maçında kaçırdıklarıyla demoralize olunca onu çıkartmak zorunda kaldık. Teknik olarak bize çokkatkı sağlıyor ancak yüksek hamlesi fazla yok. Son 2 maçta yedek kulübesinden gelen oyuncuların oyuna verdikleri katkı konusunda çok başarılı biryüzdemiz yok ama sonuçta oyuncu değişiklikleri yapmalıyız. İlerleyen zamanda bu konudaki sıkıntılarımızı da çözeceğimize inanıyorum."

EMRE: "ÖZÜRDİLİYORUM"

Forvet oyuncusu Emre Güral ise Çaykur Rizespor maçında değerlendiremediği pozisyonlar için özür diledi. Emre, performansını artırması gerektiğininfarkında olduğunu belirtirken şöyle konuştu:

"Performansım iyi değildi. Performansımı daha da artırmam gerekiyor. Özellikle Rizespor maçındaki kötü oyunum nedeniyle gerek teknik heyet, gerekse takım arkadaşlarımdan özür diliyorum.Bundan sonraki maçlarda aynı hataları yapmamak ve yakaladığımız pozisyonları takımımızın lehine kullanmak için elimden geleni yapacağım."

MALOUDA'NIN DURUMUBELİRSİZ

Çaykur Rizespor maçında gördüğü kırmızı kartla Akhisar Belediyespor maçı öncesi cezalı duruma düşen Yusuf Erdoğan'a teknik ekipten uyarı geldi. Bu arada Çaykur Rizespor maçında alt adale grubunda çekme meydana gelen Malouda'nın ise çekilecek MR'dan sonra durumunun kesinlik kazanacağı belirtildi. Mustafa Akçay ise Malouda'nın sakatlığının ciddi olmadığını düşündüğünü söyledi.

FutbolArena haber turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.