comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzon cephesi hakeme öfkeli

04 Şubat 2014, Salı 12:36

Trabzonspor, Çaykur Rizespor ile 0-0 berabere kaldığı maç sonrası hakeme yüklendi.

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, bordo-mavili takımın deplasmanda Çaykur Rizespor ile golsüz berabere kaldığı maça ilişkin, "Hakemler, lehimize olan bir penaltıyı ve rakibinaleyhine bir ofsaytı görmezlikten gelerek, en çok hakkı yenen takımlar listesinde üst sıralardaki yerimizi sağlamlaştırdılar" ifadesini kullandı.

Aslan, yaptığı yazılı açıklamada, Çaykur Rizespor ile dün oynadıkları maçın en olumsuz yanının,takımlarının bu sezonun en kötü futbolunu oynaması ve kazanma adına çok az gayret göstermesi olduğunu belirterek, maçın diğer bir olumsuz yanının dahakemlerin aleyhlerine verdiği kararlar olduğunu vurguladı.

Maçta penaltılarının verilmediğini savunan Aslan, şöyle devam etti:

"Hakemler, lehimize olan bir penaltıyı ve rakibin aleyhine bir ofsaytı görmezlikten gelerek, en çok hakkı yenen takımlar listesinde üst sıralardakiyerimizi sağlamlaştırdılar. Bu konuda Merkez Hakem Kurulu başta olmak üzere ilgili kurumlarındikkatini bir kez daha çekmek istiyoruz. Aleyhine olan penaltı verilmemesine rağmen, oynadığı futbol ile galibiyeti kaçıran takım Çaykur Rizespor idi. Bize karşı oynadıkları istekli ve güzel futbolu oynadıkları takdirde Çaykur Rizespor'un kümedüşme tehlikesi yaşamayacağına inanıyor ve kendilerine başarılar diliyoruz."

Yakup Aslan, maçıncentilmenlik içinde geçtiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Maç öncesi, esnası ve sonrasında centilmenlik ve kardeşlik havasınızedeleyecek herhangi bir olayın yaşanmaması gecenin en güzel kazanımıydı. Göstermiş oldukları misafirperverlik ve sporun ruhuna uygun centilmenlikdolayısıyla kardeş Çaykur Rizespor camiasına teşekkürlerimizi arz ederiz."

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.