comScore
bilyoner

Real Madrid Real Madrid

İspanya Real Madrid'e inanıyor!

30 Nisan 2013, Salı 14:17

UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında 4-1 gibi oldukça dezavantajlı bir skor elde eden Real Madrid'in, ikinci maçta avantajlı bir skor elde edebileceğine İspanya'da inananların sayısı hiç de az değil...

UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında sahasında Borussia Dortmund'u ağırlayacak olan Real Madrid'de taraftarlar ve medya takımın 4-1'lik dezavantajlı skordan geri gelebileceğine inanıyor. En önemli dayanak ise istatistikler...

Jose Mourinho'nun Real Madrid teknik direktörlüğü döneminde, İspanyol takımı 33 maçta 3 veya daha farklı galibiyet elde etti, ki bu da tüm maçlar içinde %40'a tekabül eden ciddi bir rakam ortaya koyuyor. Ayrıca, Real Madrid bu dönemde tam 8 kez 4-1 skorunu elde etti.

Real Madrid, ayrıca evindeki son UEFA Şampiyonlar Ligi maçında Galatasaray'a karşı 3-0 gibi bir skor elde etti. Madrid'in bu skoru elde ettiği diğer maçlar ise Auxerre, Lyon, Tottenham, Ajax ve Dinamo Zagreb'e karşı oynandı. Ayrıca, CSKA Moskova ve bir kez daha Ajax'a karşı 4-1'lik skorlar elde edildi. Bu istatistiklerin daha fazla medyada yer alması sonucu taraftarlar Wembley rüyasını tekrar görmeye başladılar.

Bu sezon incelendiğinde ise Real Madrid, Granada, Deportivo, Zaragoza, Athletic Bilbao, Alcoyano, Celtic, Getafe, Galatasaray ve Levante maçlarında elde ettiği skorların benzerini yakalarsa Wembley'e giden taraf olacak. Ayrıca, Madrid'in evinde oynadığı son 4 maçta ev sahibi ekip 3 veya daha fazla gol attı.

Geri dönüşe inandıran sebeplerden bir diğer ise Real Madrid'in Mourinho döneminde evinde elde ettiği gol ortalaması. Eflatun beyazlılar, Portekizli çalıştırıcı döneminde evinde 3.25 gol ortalamasıyla oynuyor. İspanyol medyasına göre Real Madrid ortalamasını yakalayabilirse, turu atlayan taraf olabilir.


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!