comScore

Real Madrid Real Madrid

Ancelotti'den öğrencisine büyük övgü

17 Ekim 2014, Cuma 14:07

İspanyol devinin İtalyan teknik patronu, takımın yıldız ismi Ronaldo için övgü dolu ifadeler kullandı.
 

Real Madrid'in hocası Carlo Ancelotti, Cristiano Ronaldo'nun gösterdiği performansın karşılaştırılamaz olduğunu ifade ederek yıldız futbolcunun eşsiz olduğunu söyledi.
 
Bu sezon oyandığı 11 maçta 17 gole ulaşan Cristiano Ronaldo'yu İtalyan teknik adam, yere göğe sığdıramadı.
 
Real Madrid'in resmi internet sitesine konuşan Ancelotti, "Ronaldo'nun bu sezon gösterdiği performans beni şaşırtmadı. Zaten onun nasıl bir futbolcu olduğunu iyi biliyordum." dedi
 
Portekizli'nin bambaşka bir futbolcu olduğunu dile getiren deneyimli hoca, "Beni şaşırtan tek şey takımın galibiyeti için bu kadar hırslı olması. Ronaldo futbol dünyasında eşsiz bir futbolcu." ifadelerini kullandı.
 
Ancelotti, yıldız futbolcunun attığı gollerden ziyade takıma liderlik yapmasının Madrid için çok önemli olduğunu söyledi.
 
Geçtiğimiz sezon şampiyonlar Ligi kupasını kaldıran İtalyan teknik adam, Madrid'in La Liga'da şu ana kadar 25 gol atmasıyla ilgili ise, "Futbolcularımın gol ütetmek için gösterdikleri performans inanılmaz." dedi.
 
Real Madrid, Şampiyonlar ligi ve La Liga'da toplamda 35 gol atarak bu sezonun en çok gol atan takımları arasında yer alıyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"