comScore

Milan Milan

El Shaarawy idolünü açıkladı

27 Kasım 2013, Çarşamba 06:36

Serie A ekibi AC Milan'ın İtalya Milli Takımı'nda da forma giyen oyuncusu Stephan El Shaarawy kendine örnek aldığı yıldız futbolcunun takım arkadaşlarından biri olduğunu dile getirdi.

Serie A'da AC Milan'ın başarısı için ter döken Stephan El Shaarawy, takım arkadaşı Mario Balotelli'nin zor zamanlarında kendisine yardımcı olduğunu ama Kaka'nın her zaman için idolü olarak kalacağını belirtti.

AC Milan'ın 'Firavun' lakaplı genç yıldızı geçirdiği sakatlıklar nedeni ile bu sezonun büyük bir bölümünde sahalardan uzak kaldı. Birkaç hafta daha takımla çalışamayacak durumda olan El Shaarawy, kariyeri ile saha içindeki ve dışındaki hayatı üzerine merak edilenlere açıklık getirdi.

"BALOTELLI BÜYÜK BİR DESTEKÇİ"

El Sharaawy, bir televizyon kanalına bu konu başlıkları ile ilgili görüşlerini aktarırken şu ifadeleri kullandı:

"Şu ana kadar kariyerim tatmin edici bir şekilde ilerledi. Kendime 10 üzerinden 7 veririm. Tek yapabileceğim şey devamını getirmek, gerçi ilk olarak şu sakatlığın etkisini üzerimden atmam gerek. Babam bana en çok yardımı dokunan kişi oldu. Antrenmanlara gidip gelirken bana eşlik etti. Bugüne kadar bana AC Milan'da göz kulak oldu. Tüm aile bireyleri ile çok yakınız.

Takım içine gelecek olursak, Balotelli ile harika bir uyuma sahibim. Geçen sezon işler o kadar iyi gitmediğinde, zor anlar geçirdiğim sırada bana yardım etti. O büyük bir destekçi. Kaka her zaman idolümdü. O'nunla beraber oynamak bir rüyanın gerçekleşmesi. Sonrasında Diego Maradona var, ki kendisi dünyanın en iyi futbolcusu. 2014 Dünya Kupası'nda İtalya Milli Takımı'na çağrılmam için ilk etapta AC Milan'da iyi bir şeyler yapmak zorundayım."

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.