comScore

Juventus Juventus

Juventuslu Caceres, kadro dışı kaldı

29 Eylül 2015, Salı 19:40
Juventuslu Caceres, kadro dışı kaldı

İtalyan kulübü Juventus, alkollü kullandığı arabasıyla direğe çarpan Uruguaylı futbolcusu Caceres'i geçici olarak kadro dışı bıraktı

Juventus, alkollüyken araba kullanarak trafik kazası yapan Uruguaylı defans oyuncusu Martin Caceres'i geçici süreyle kadro dışı bıraktı.

Juventus'tan yapılan açıklamada, Ferrari marka aracıyla 28 Eylül'ü 29 Eylül'e bağlayan gece alkollü şekilde direğe çarpan 28 yaşındaki savunma oyuncusunun, geçici süreyle kadro dışı bırakıldığı bildirildi.

Açıklamada, alkollü araba kullanarak kulüp disiplinine aykırı hareket eden Caceres için ek disiplin tedbirlerine de başvurulacağı belirtildi.

İtalyan basınına yansıyan haberlerde, kırmızı renkli Ferrari aracıyla bir doğum günü partisinden dönerken kent merkezinde bir otobüsle karşı karşıya kalınca kaldırıma çıkan ve bir direğe çarpan 28 yaşındaki savunma oyuncusunun, itfaiye yardımıyla aracından çıkarıldığı ve olay anında yapılan ilk alkol testinde sonucun pozitif çıktığı ifade edildi.

Kazanın ardından Caceres'in otomobili, 180 gün trafikten men edilirken, oyuncunun da ehliyetine el konuldu ve bin avro para cezası kesildi.

2012 sezonundan bu yana siyah-beyazlı takımda forma giyen Caceres, 2013'ün mart ayında da Torino kent merkezinde bir başka lüks otomobiliyle trafik kazası geçirmişti.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)