comScore
bilyoner

Galatasaray Galatasaray

G.Saray da PFDK'lık oldu!

29 Nisan 2013, Pazartesi 23:52

Spor Toto Süper Lig'de 31. haftasının ardından Kayserisporlu Salih Dursun ile Beşiktaş'ın yanı sıra, Galatasaray'ın da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Gaziantep deplasmanında yaşanan vahim olaylarla ilgili en kararık fatura Galatasaray'a çıktı. Biletsiz Galatasaray seyircilerinin kapıları kırarak zorla içeri girme girişimleri sarı-kırmızılı kulübün saha olaylarından dolayı PFDK'ya sevk edilmesine neden oldu. Galatasaray dosyasında yine müsabaka esnasında sarı-kırmızılı taraftarların sahaya attıkları yabancı maddelerin yoğunluğuna da yer verildi. Sarı-kırmızılı kulübe bu olaylardan dolayı para cezası gelebileceği öğrenildi.

Galatasaray'ın tıpkı F.Bahçe'nin BATE Borisov deplasmanında biletsiz seyircilerinin eylemlerinden dolayı UEFA Disiplin Kurulu'na sevkedilmesi ve arasındaki benzerlik dikkat çekti. Bu arada Gaziantepspor da yine maç esnasındaki saha olaylarından dolayı PFDK'ya sevkedildi.

BEŞİKTAŞ'A 1 MAÇ GELEBİLİR
Beşiktaş-Orduspor karşılaşmasında yaşanan tribün olayı siyah-beyazlı camiada büyük bir krize hatta depreme neden olurken, bir kötü haberde TFF'den geldi. Maçın her iki temsilcisi de yaşanan ardebeyi raporlarına yazarken Beşiktaş kulübü saha olaylarından dolayı salı günü PFDK'ya sevk edilecek.

Siyah-beyazlıların bu sezon yine saha olaylarından dolayı 1 maç seyicisiz oynama cezası almasından dolayı Beşiktaş'a benzer ceza gelme ihtimalini artırdı.

SALİH DURSUN'UN DA SEVKEDİLECEK
Bu arada Fenerbahçe-Kayserispor maçı sonrası maçın hakemi Küddüsi Müftüoğlu ile ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı sarı-kırmızılı futbolcu Salih Dursun'un da PFDK'ya sevkedileceği öğrenildi.

Salih Dursun, Kuddusi Müftüoğlu'na yönelik maçtan sonra, "Hakemin bize karşı tavırları, bizim adrenalinimizi yükseltti. Bize karşı, 'sokak çocuğu' muamelesi yaptı. Fenerbahçeli futbolculara ise 'tamam canım' diye sesleniyordu. Böyle olacağı belliydi. 'Devre arasında yine bir şeyler olmuştur' diye konuşmuştuk. Bunu bildiğimiz için biz de golden sonra protesto amaçlı alkışladık" demişti.

(Sporx)


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!