comScore
bilyoner

Galatasaray Galatasaray

28 alarmı verildi, Terim harekete geçti!

24 Nisan 2013, Çarşamba 10:50

Galatasaray'da yaş ortalamasının 28'e yükselmesi Fatih Terim'i harekete geçirdi. Sarı-kırmızılılar, genç yetenekleri keşfetmek için Türkiye'de düzenlenecek 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nı mercek altına alacak.

Şampiyonluk için geri sayıma geçen Galatasaray'da bir taraftan da gençleştirme operasyonu başlatılıyor. Sarı-kırmızılı takımda ilk 11'in yaş ortalamasının 28'e dayanması nedeniyle gelecek sezonla ilgili bir dizi karar alındı.

Bu kapsamında ilk olarak Fatih Terim'in isteğiyle izleme komitesinin 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında Türkiye'de düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nı mercek altına alacağı bildirildi.

Sneijder ve Drogba gibi sansasyonel transferlerle dünyanın ilgisini çeken Aslan'ın aynı zamanda dünya futbolunun genç yıldızlarını da kadrosuna katarak, uzun vadeli başarı planları gerçekleştirdiği kaydedildi.

İzleme komitesinin haricinde Fatih Terim veya yardımcılarının da şampiyonayı takip ederek, potansiyeli bulunan futbolcuları canlı olarak izleyecekleri bildirildi. Sarı-kırmızılı takımın hocası geçen sezon Basel forması giyen Shaqiri'yi istemiş ama genç yeteneği Bayern Münih'e kaptırmıştı. Terim'in, Schalke forması giyen Draxler isteğinin gerçekleşmesi kolay değil.

Çünkü Draxler'in peşinde Avrupa'nın devleri var. Terim'in bu nedenle Türkiye'deki şampiyonaya çok önem verdiği ve bu turnuvadan en az 2 transfer yapabileceği vurgulandı.


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!