comScore

Galatasaray Galatasaray

Sneijder :''İleriye atılmış bir adım''

31 Ocak 2013, Perşembe 21:18

Galatasaray'ın Wesley Sneijder transferi dünya basınının gündeminden düşmüyor. ''Sportsillustrated'' dergisi yazarlarından Grant Wahl da Hollandalı yıldızla güzel bir söyleşi gerçekleştirdi.

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, spor dünyasının önemli dergilerinden ''Sportsillustrated'' yazarlarından Grant Wahl ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Hollandalı yıldız Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi durumunu, Drogba transferini ve İstanbul macerası gibi birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.
2009/2010 sezonunda Inter ile Şampiyonlar Ligi'ni kazandığı hatırlatılan ve bu başarıyı Galatasaray ile tekrarlayabilir misin sorusuna Sneijder kolay olmadığını söylerken, ''Zor olabilie ancak şuan Şampiyonlar Ligi'nde yer alıyoruz ve bu turda Schalke ile oynayacağız ve kolay olmayacak. Adım adım ilerlemeliyiz. Güçlü ve kaliteli bir kadromuz var. Elimizden geleni yapıp neler olacağını göreceğiz'' şeklinde cevap verdi.

İleriye atılmış bir adım

Inter'den ayrılması hakkında da konuşan Sneijder, Galatasaray'ı tercih etmesinin tek sebebinin de para olarak algılanmaması gerektiğini belirtti.

''Inter ayrılmamı istedi. Beni oynatmadılar. 2015'e kadar sözleşmem vardı ancak ben riske girmek istemiyordum çünkü 2014 Dünya Kupası kadrosunda yer almak istiyorum. Bunu da oynayarak başarabilirim. Bu nedenle ayrılmaya karar verdim. Galatasaray'dan teklif gelince, kulüp, ülke ve atmosfer hakkında bilgisi olan insanların fikirlerini aldım. Gerçekten giderek büyüyen ve kaliteli bir takım. Buradaki kalite gerçekten çok yüksek.''

''Galatasaray benim için ileriye atılmış bir adım. Premier League de gidebileceğim duraklardandı ancak gerçekten beni ileriye taşıyacak bir seçim olacağını düşünmedim. Yeni bir ülkeye gittiğinizde ilk izlenim çok önemlidir. Galatasaray hakkında da çok olumlu düşüncelere sahiptim. Bu nedenle de Galatasaray'ı seçme kararı benim için hiç zor olmadı.''

''Drogba dünyanın en iyilerinden''

Hollandalı yıldız, Drogba ile Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmenin vermiş olduğu heyecanın da çok yüksek olduğunu söyledi. Ayrıca Beşiktaş maçındaki oyununu ve taraftarlar hakkında da açıklamalarda bulundu.

''Drogba dünyanın en iyi forvetlerinden biri. Burada güzel günler geçireceğiz. Avrupa'nın en büyük takımlarından birine geldik. Onun kalitesi ve tecrübesi maçları kazanmamızda ve ileriye adım atmamızda bize çok büyük yardımı olacak.''

''Taraftar inanılmaz''

''Uzun bir aradan sonra yeniden maç oynamak kolay olmadı. 2 ay önceki gibi oynayamadım. Sadece 25 dakika sahada kaldım. Belki bir sonraki maçta belki 35 dakika, daha sonraki maçta daha fazla oynamaya başlayacağım. Kısa bir sürede %100 performansıma ulaşacağımı düşünüyorum.

''Burada insanların futbola bakışı inanılmaz. Eğer işinizi iyi yaparsanız, size inanılmaz bir sevgi besliyorlar. Uçaktan indiğimde birçok insan tarafından karşılandım. Bu inanılmazdı ve bu anı asla unutmayacağım. Kariyerim boyunca birçok maçta oynadım ancak Beşiktaş maçında statta olanlar çok farklıydı. Taraftarımız inanılmazdı. Bunu tarif etmek zor, görmeli ve hissetmelisiniz.''

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!