comScore

Galatasaray Galatasaray

G.Saray'ı şok eden açıklama!

30 Ocak 2013, Çarşamba 12:04

Galatasaray'ın yeni transferi Didier Drogba içinShanghai Shenhua kulübü bir açıklama yaptı.

Galatasaray'ın flaş transferi Didier Drogba konusunda Çin cephesinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Fildişili yıldızın eski kulübü Shanghai Shenhua yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın Didier Drogba konusunda 'ihlal' yaptığını ve Drogba'nın hala Shanghai Shenhua'nın sözleşmeli futbolcusu olduğunu duyurdu. Drogba ile yaptıkları 2.5 yıllık sözleşmenin geçerliliğini koruduğunu duyuran Shanghai Shenhua kulübü, konuyu FIFA'ya taşıyacaklarını da belirtti.  Didier Drogba ile 2,5 yıllık bir kontrat imzalandığını belirten Çin kulübü, "Kulüp büyük şok yaşamıştır. Drogba hala bizim sözleşmeli futbolcumuz. Shanghai Shenhua yatırımlarını korumak için gerekli kanıtları FIFA'ya sunmaya hazır." ifadelerini kullanarak transferin FIFA'ya taşınabileceğinin sinyallerini verdi.

Shanghai Shenhua kulübü açıklamasında, Galatasaray'ı suçlayıcı ifadeler de kullanarak; sarı-kırmızılı kulübün önce kendileri ile görüşmesi gerektiğini ve direkt olarak Drogba ile yapılan görüşmelerin uygun olmadığını belirtti. 
Didier Drogba'nın transferinde kilit bir rol oynayan menajer Ceylan Çalışkan, Shanghai Shenhua'nın Fildişili yıldız için sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerini getirmediğini ve sözleşmenin tek taraflı olarak feshedildiğini duyurmuştu.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!