comScore

Galatasaray Galatasaray

"Kendimi kanıtlayacağım"

29 Ocak 2013, Salı 16:32

Sivasspor'a kiralık olarak devre arasında transfer olan Sercan Yıldırım sezon sonu Galatasaray'a dönmesi konusunda umutlu konuştu.

Bursaspor'da şampiyonluk yaşadıktan sonra Galatasaray'a transfer olan, ancak Galatasaray'da istediği performansı gösteremeyen ve oradan da Sivasspor'a kiralık olarak transfer olan genç yıldız Sercan Yıldırım, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

"MAÇ EKSİKLERİM VAR"
Sivasspor'a transfer olmasını kendisinin içinde sürpriz olduğunu belirten Yıldırım "Sezon ortasında Antalya'da kampa girdik. Kampı çok iyi geçirdim. Ancak menajerim maç eksikliğimin olduğunu düşünüp böyle bir karar aldı. Benim içinde sürpriz oldu. Sivas'a gitmem o günün akşamı belli oldu. Sonrasında Abdürrahim Albayrak ile konuştuk, bana durumu anlattı. Ben de bir şey demedim ve kabul ettim. Sadece oynamak istediğimi belirttim. Sonra anlaşmaya varıldı. Mecnun başkanla konuştuk. Sivasspor'la da anlaşılınca ertesi gün Sivas'a geçtim. Bir sonraki gün maça çıktım." dedi

"ŞARTLARA HIZLA ALIŞMAYA ÇALIŞIYORUM"
Sivas'ın havası konusunda oldukça şanslı olduğunu söyleyen Yıldırım "Hava konusunda oldukça şanslıyım. Geldiğim günden beri Sivas'ın o bilindik katı havası yok. Ama yine de Sivas soğuk. Ancak, ben şartlar ne olursa olsun, şartlara hızlıca alışmaya çalışıyorum. Çünkü ligde 17 maçlık mücadelemiz var. Aynı zamanda da kupada da devam ediyoruz. arın Fenerbahçe ile kupa maçımız var. O maçı kazanırsak gruptan çıkmayı garantileyeceğiz ve yarı final oynayacağız. Benim açımdan ve Sivasspor açısından çok önemli bir maç. Kupada yarı finale kalmak çok önemli. Hem Sivasspor'un hem de benim kariyerim açısından. Kupada kayıpsız atlatıp, ligde de puan ve puanlar almak istiyoruz." şeklinde konuştu.

"HEM CAMİA HEM DE TAKIM ADINA GÜZEL TRANSFER"
Sneijder ve Drogba transferleri hakkında Galatasaray için güzel transfer olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Bu iki transfer hem Galatasaray camiası hem de takım adına güzel transferler. İnşallah Galatasaray'a faydalı olur. İnşallah sezon sonunda gülen taraf Galatasaray olur." dedi.

"Takım içinde buna benzer transferler nasıl karşılanıyordu?" şekline gelen soruya Yıldırım "Ben bu süreçte Sivas'ta olduğumdan dolayı fazla bilgi sahibi değilim. Sneijder transferi ben kamptayken konuşuluyordu. Ancak burada önemli olan Galatasaray'a olan faydadır." şeklinde yanıt verdi.

"KENDİMİ KANITLAYACAĞIM"
Galatsaray'a geri dönüp başarılara imza atmak istediğini dile getiren Yıldırım, "Ben Bursasporda çok maç oynadım, gol attım. Birçok başarılara imza atmıştım. Galatasaray'a geldiğimde ilk sezonda oynadım. Ancak; çok maç eksiğim vardı. Amacım Sivasspor'da çok maç oynamak, kendimi ve öz güvenimi toparlayıp, Galatasaray'a geri döndüğümde daha iyi hizmet etmek. Kendimi Galatasaray'a borçlu hissediyorum. İnşallah bu borcu ödeyeceğim. Seneye gelip kendimi kanıtlayacağım. Umarım bunu başarırım." dedi.

Bursaspor'da Ertuğrul Sağlam'ın görevi bırakması hakkında konuşmak istemeyen Yıldırım "Umarım Bursa için en hayırlısı olur." diyerek konuşmasını bitirdi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!