comScore

Galatasaray Galatasaray

İşte Melo'nun cezası!

29 Ocak 2013, Salı 09:15

Özkalfa'nın rapora, "Tükürüğü görmedim, yardımcım uyardı" yazdığı, sambacının 'tahrik indirimi' sayesinde iki maçla kurtulacağı öğrenildi

Galatasaray-Beşiktaş maçının en çok konuşulan isimlerinden biri olan Melo'nun, 'tükürük' iddiası ile gördüğü kırmızı kart nedeniyle 2 maç ceza alacağı öğrenildi. Maçın hakemi Tolga Özkalfa'nın raporunda, "Yere düşen düdüğümü almak için eğildim. O nedenle tükürüğü görmedim. Yırdımcım Cem Satman'ın yaptığı uyarı üzerine kırmızı kartı gösterdim" yazdığı bildirildi.

KARAR PERŞEMBE GÜNÜ
Sambacının, PFDK'ya en az 4 maçtan men ceza gerektiren talimatın 42. maddesinin 2. fıkrasını ihlalden sevk edileceği, ancak 'tahrik indirimi' sayesinde 2 müsabaka ile kurtulabileceği dile getirildi. Özkalfa'nın raporunda kullandığı, "Sportmenliğe aykırı veya hakaret kapsamına girecek farklı bir eylem ya da söz" olmamasının da ekstra cezanın önünü kestiği vurgulandı. Bu arada Melo'nun cezası, PFDK'nın perşembe günü yapacağı toplantıda netleşecek.

KEYİFSİZ GÜNLER GEÇİRİYOR
Gördüğü kırmızı kart ve teknik direktör Fatih Terim ile yaşadığı polemik nedeniyle morali son derece bozuk olun Melo'nun, oldukça sıkıntılı günler geçirdiği belirtildi.

FORMAYI SNEİJDER'E ELİYLE VERDİ
Derbide gördüğü kırmızı kartın ardından sahayı terk etmesini isteyen teknik direktör Fatih Terim'e karşı agresif tavırlar sergileyen Melo, bir anlamda formasını eliyle yeni transfer Sneijder'e teslim etmiş oldu... Geçen sezon Riera'yı hastanelik etmesine rağmen bu sezon da G.Saray forması giyiyor olmasını Terim'e borçlu olan sambacının, bu olay ile çizik yediği ve takıma dönmesinin zor olduğu belirtildi. Böylece Sneijder takıma girdikten sonra kimin kesileceği sorusu da doğal olarak yanıtını buldu. Bu arada takıma 25'er bin dolar pirim dağtıcacak yönetimin, Melo'ya ise 10 bin dolar ceza keseceği öğrenildi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!