comScore

Galatasaray Galatasaray

Krediyi aldı Drogba'yı bitirdi

27 Ocak 2013, Pazar 03:02

Finans dünyasından önemli bir isimle telefonda konuşan Galatasaray Başkanı, “Geçtiğimiz günlerde kullandığımız kredi ile bir transferi daha bitirdik” dedi. Sarı kırmızılılar, 20 milyon dolar kredi çekti.

SNEIJDER ile yılın transfer bombasını patlatan Galatasaray, Hollandalı maestroyu bile gölgede bırakacak bir başka dünya yıldızını renklerine bağlamaya hazırlanıyor. Sarı kırmızılılar, Didier Drogba'yı da kadrosuna katmak üzere. Taraftarlara büyük heyecan yaşatan süreçte ortaya çıkan her gelişme, Fildişili golcüyü Florya'ya bir adım daha yaklaştırıyor.
Son gelen haber ise; cuma akşamı Drogba'nın menajeri ile görüşen Başkan Ünal Aysal'ın, bu zirve sonrası sürpriz bir telefon görüşmesine imza attığı...TÜM GELİŞMELER DOĞRULUYOR BUNA göre Aysal, Türkiye'nin önemli bir bankasının genel müdürü ile telefonda görüştü. Ve sarı kırmızılıların başkanı, gece geç saatlerde konuştuğu bankacıya transfer müjdesini verdi.
Aysal, o genel müdüre, “Bir transferi daha bitirdim. Geçtiğimiz günlerde banka kredisi almıştık ve o kredi ile bir transfer daha yaptık” dedi.
Galatasaray camiasında, son 48 saattir yaşanan gelişmeler üst üste konduğunda, başkanın ‘transferini bitirdiği' futbolcunun Didier Drogba olduğu konuşulmaya başlandı. Kredi yönetimi rahatlattı ÜNAL Aysal'ın, Sneijder ve Drogba transferlerinde kaynak olarak kullanılan bu kredi hakkında araştırma yapan Hürriyet önemli bilgilere ulaştı. G.Saray Yönetimi'nin, gerçekten de başkan Ünal Aysal'ın ifade ettiği gibi önemli bir banka kredisi aldığı ortaya çıktı.
Başarılı bir iş adamı olan ve G.Saray'ın mali durumunu da düzelten Aysal'ın, sarı kırmızılı kulüp adına Denizbank'tan 2 hafta önce 20 milyon dolarlık bir banka kredisi aldığı öğrenildi.Dürüst transferde sır vermedi G.SARAY'da olumlu gelişmelerin yaşandığı Drogba konusu, dünkü üyelik töreninin de ana gündemiydi. İkinci Başkan Ali Dürüst, Fildişili yıldızla ilgili ısrarlı sorulara yorum yapmaktan kaçınıp, “İki gün transfer konuşmak yasak. Önümüzde Beşiktaş derbisi var ve hepimiz ona konsantre olalım” diyerek geçiştirme taktiği uyguladı.Sneijder kesmedi FRANSIZ L'Equipe Gazetesi, sarı kırmızılıların Drogba'ya ilgisini, “G.Saray'ı Sneijder kesmemiş gibi görünüyor. Drogba da İstanbul yolcusu” ifadelerini kullanarak duyurdu.Afrika'ya imza çıkarması Drogba transferini sonuçlandırmak için Bülent Tulun ve Sinan Kalpakçıoğlu, dünyaca ünlü yıldızın menajerleri ile birlikte Güney Afrika'ya gitti. VE G.Saray Yönetimi, Didier Drogba'ya imza attırma hedefi ile Güney Afrika'ya uçtu. Sportif direktör Bülent Tulun, kulüp direktörü Sinan Kalpakçıoğlu ve menajerler Pierre Frelot ile Ceylan Çalışkan, dünyaca ünlü yıldızın mücadele ettiği kupanın ev sahibi G.Afrika'nın yolunu tuttu. Drogba'nın menajeri Frelot'u İstanbul'a getirip 2 gün boyunca ağırlayan sarı kırmızılılar, önceki gece Başkan Ünal Aysal'ın da katıldığı sürpriz bir görüşme gerçekleştirmişti.Anlaşırlarsa yarın açıklayacaklar milan dün bizzat Galliani tarafından bu futbolcuyla ilgilenmediğini açıklarken, G.Saray Drogba'ya yıllık 4 milyon Euro, Çin kulübü ile bağlarını koparamaması halinde de sezon sonuna dek 2 milyon Euro teklif etti. İşte bu teklife menajeri de sıcak bakınca G.Saraylı yöneticiler, gece biten görüşme sonrası apar topar Güney Afrika'ya geçti. Yıldız futbolcu ile yüz yüze konuşarak bu transfere nokta koymak isteyen sarı kırmızılılar, Drogba'yı Beşiktaş derbisinin ardından yarın açıklamayı planlıyor.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!