comScore

Galatasaray Galatasaray

Terim için bir sorun daha var!

25 Ocak 2013, Cuma 09:30

Wesley Sneijder'e kavuşan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in bir sorunu daha var. Hollandalı yıldız hangi mevkide oynayacak, takımdan kim kesilecek?

İmparator'un 2 seçeneği var. Ya tek forvete dönecek ya da Selçuk-Melo ikilisini bozacak G.Saray' çileği' Wesley Sneijder'e kavuştu. Ancak şimdi yeni bir sorun var. Hollandalı yıldız, hangi mevkide oynayacak, takımdan kim kesilecek?

Fatih Terimbu konuda her seçeneği değerlendiriyor. Ancak pozisyonu 10 numara olan Sneijder için ilk planda iki opsiyon görünüyor. Ya forvetteki ikiliden birisi kesilecek -bu takdirde 4-4- 2'den vazgeçilecek- ya da orta sahada Selçuk-Melo ikilisinden birisi kulübeye çekilecek.
Wesley'in ofansif özellikli olması ve zaten çok açık veren savunmanın zaafa uğramaması için Terim'in ilk ihtimali tercih etmesi bekleniyor.

2. DEVRE SAHAYA SÜRECEK
Bu takdirde yeni sistemin 4-1-4-1 ya da Fenerbahçe'nin Alex varken uyguladığı 4-2-3-1 olması bekleniyor. İkinci olasılık daha güçlü. Yani; Melo ile Selçuk defansın önünde çift ön libero, önlerinde Emre- Sneijder-Hamit. Forvette Burak, Elmander, Umut üçlüsünden birisi.

Bu sistemde Sneijder tek forvetin arkasında serbest adam olarak yer alıp, yeteneklerini daha özgür kullanabilecek. Bu arada Terim'in Wesley'i Beşiktaş maçında 18'e alacağı kesinleşti. Hollandalı'nın yedek soyunup, 2. yarı şans bulması bekleniyor.

ŞİRİNLİK YAPMIYOR
Hollanda'nın De Telegraaf gazetesi yazarı Mike Verweij, Sneijder'in Beşiktaş derbisinde oynamak istemesinin taraftara şirin görünmek için olmadığını belirterek, "Wesley maç oynamaya, başarıya aç. Fiziksel olarak da kendini hep hazır tuttu" dedi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!