comScore

Galatasaray Galatasaray

Hamit UEFA'nın manşetinde!

23 Ocak 2013, Çarşamba 15:19

Galatasaray'ın sezon başında transfer ettiği milli oyuncu Hamit Altıntop, UEFA'ya özel bir röportaj verdi.

Galatasaray'ın sezon başında Real Madrid'ten kadrosuna kattığı milli oyuncu Hamit Altıntop, UEFA'ya özel açıklamalar yaptı. UEFA'nın 'Hamit Galatasaray'da kültürel bariyerleri aşıyor' başlığıyla servis ettiği haberde, milli oyuncu Şampiyonlar Ligi ve Türkiye'deki yaşantısıyla ilgili sorulara cevap verdi.

TÜRKİYE'DE YAŞAMAK FARKLI
"Fatih Terim'in çalışma tarzını Galatasaray'a gelmeden de biliyordum" diyen 30 yaşındaki oyuncu, "Sistemi ve takımı çalıştırma yöntemine aşinaydım. Bu yüzden adaptasyon sorunu yaşamadım. Fakat, tabii ki farklı atmosferlere alışmanız lazım." diye konuştu.

Türkiye'de yaşamanın Avrupa'ya göre farklı olduğunu söyleyen orta saha, "Yeni bir ülkedeyim. Türk olmama ve İstanbul'u bilmeme rağmen, Türkiye'de yaşamak oldukça farklı geldi. Şu anda her şey kusursuz olmamasına rağmen, takımımın ve kendimin doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum ve gelecek için ümütliyim." ifadelerini kullandı.

"BU ARENA FUTBOLUN ZİRVESİ"

Galatasaray'ın Schalke ile oynayacağı 2. tur karşılaşmaları öncesi turnuvaya bakış açısı ile ilgili sorulan bir soru üzerine yorum yapan tecrübeli futbolcu, "Şampiyonlar Ligi özel bir atmosfere sahip. Her maçta başka tecrübeler kazanıyorsunuz. Maçlara hazırlanırken medyanın gözünün üzerinizde olması heyecan verici. Bu arena futbolun zirvesi, beni daha bir oyuncu olmam için motive ediyor." diye belirtti.

Real Madrid'ten eski hocası Jose Mourinho ile ilgili de değerlendirme yapan Hamit, "2003/2004'te Porto ile Şampiyonlar Ligi'ni kazandığında neler yapabildiğini gördük. Sadece futbola konsantre olduğunda ve oyundan zevk aldığında başaramayacağın bir şey olmaz."


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!