comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da FLAŞ gelişme! Selçuk İnan ve Burak Yılmaz...

12 Aralık 2015, Cumartesi 15:55
Galatasaray'da FLAŞ gelişme! Selçuk İnan ve Burak Yılmaz...

Galatasaray yönetiminin finansal fair play kritilerleri nedeniyle bazı futbolcuların maaşlarında indirim yapılmasını isteyeceği iddia edildi.

FutbolArena - Galatasaray'ın UEFA ile yürüttüğü Finansal Fair Play kritilerleri çerçevesinde bazı futbolcuların maaşlarında indirim talep edilecek. 

Milliyet'in haberine göre; Galatasaray yönetimi, Sabri Sarıoğlu'nun ardından diğer yıldızlardan da indirim isteyecek. Futbolcularla yapılan sözleşmeleri, “Sevr Antlaşması'ndan beter” bulan İşbecer, diğer oyunculara da gözdağı verdi. Sarı-kırmızılılar, başta Burak Yılmaz ve Selçuk İnan olmak üzere Olcan Adın, Hakan Balta ve Umut Bulut ile yeniden pazarlık yapmayı amaçlıyor.
YILDA 2 MİLYON 850 BİN EURO ALIYORLAR

Yönetim, bu sezon 2.8 milyon Euro garanti ve maç başı olarak da 25 bin Euro alan Selçuk ve Burak'ın sözleşme süresini azaltmak ve ücreti düşürmek istiyor.
 
Her iki futbolcu da önümüzde sezon 2 milyon 850, sonraki yıl 2.9 milyon Euro ve 2018-2019 sezonu için ise 2 milyon 950 bin Euro garanti ücret alacak. 34-35 yaşındaki futbolculara bu yüksek rakamları ödemek istemeyen yönetim, iki oyuncunun mukavele süresini aşağı çekecek ya da UEFA Finansal Fair Play bahanesiyle ücretlerinde indirim isteyecek.
 
Benzer bir politikanın Olcan Adın ve kısa bir süre önce sözleşme yenilenen Hakan Balta ile de yapılmak istendiği belirtildi. Yöneticilerin Umut Bulut'un opsiyon maddesinin devreye girmesinden de rahatsız olduğu, tecrübeli golcüden indirim isteneceği belirtildi.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.