comScore

Galatasaray Galatasaray

Alex de Souza'dan Galatasaray'a cevap

07 Aralık 2015, Pazartesi 00:34
Alex de Souza'dan Galatasaray'a cevap

Galatasaray resmi internet sitesi Aziz Yıldırım'a verdiği cevapta Alex'le ilgili bir açıklama metni yayınladı. Ancak Alex'in açıklamaları çok farklı... 

FutbolArena - Galatasaray resmi internet sitesi Aziz Yıldırım'a verdiği cevapta Alex'le ilgili bir açıklama metni yayınladı. Ancak Alex'in açıklamaları çok farklı... 

İşte Alex'in 9 Haziran 2014'te NTV Spor'a yaptığı açıklama:
Açıkça söylemek gerekirse o seneyi saha içerisinde yaşamış bir futbolcu olarak şok oldum. Şike sürecinde büyük bir şok yaşadım. Çünkü sahanın içindeydik ve verdiğimiz mücadeleyi biz biliyorduk. Orada oynamış olduğumuz maçlara şike denmesi beni çok rahatsız etti. 
 
Bir Bucaspor maçını hatırlıyorum, Bir Karabükspor maçı. İkisi de çok zorlu ve sıkıntı maçlardı. Son Sivas maçı bile hiç rahat geçmedi. Bu maçlara bakıp, bunlara şike denmesi beni diğer tüm futbolcuları şok etmişti."

Galatasaray Kulübünün resmi açıklamasındaki Alex metni:

"Başkan eğer bize güvenseydi, biz zaten kendi emeğimizle şampiyon olabilirdik. Şikeye bulaşıp, biz futbolcuları ve Fenerbahçe'yi lekelemesine gerek yoktu" demişti."

Alex de Souza'dan Galatasaray'a cevap:

"Hakkımda söylenen bu açıklama hakkında tek bir virgül dahi açıklamam olmamıştır


"Antalyada 0-1, Trabzonspor'a karşı 2-0, İnönü'de 65. Dakikaya kadar 2-1 kaybederken 3-4 galip geldik. TT Arena'nın ilk derbisinde yine sonlara yenik girmiş iken, kariyerimin en güzel kafa golünü Zapata'nın üzerinden, bugün ismim üzerinden açıklama yapmış kulubun ağlarına bıraktım ve kazandık.Karabük'te sıkıntılı bir maçta Diego Lugano'nun golüyle galip geldik. İzmir'de Bucaspor'a karşı Daniel Guiza'nın golüne kadar ecel terleri döktük, bu golden sonra rahatladık. Andre Santos Gaziantepspor'a karşı "son saniye"de gol attı. Sivasspora karşı oynadığımız son maçta ise nefes aldığımız ilk an, hakemin düdüğünden sonraydı. Bütün bunları harika şekilde elde ettiğimiz şampiyonluktan sonra yazdım ve söyledim evet. Galatasaray kulubü ve taraftarına saygım daima olmuştur, olacaktır. Ama benim ismimi bugün kullandıkları şekilde kullanıp kirletmelerini asla kabul etmiyorum. Bugünkü açıklamada hakkımda yer alan şekilde 2010-2011 sezonu hakkında bir virgül açıklamam dahi olmamıştır. Türkiye'den ayrılalı 3 sene oldu ve istediğim tek şey hayatımda huzur. Ben ve beraberimizdeki tüm Fenerbahçe prosfesyonelleri, o seneki şampiyonluğun nasıl zor kazanıldıgını çok iyi biliyoruz. Kimse de bunun aksine cümleleri ağzımdan çıkmış gibi yazamaz. Bunları düşünen ve yazan insanlar,kendilerine duydukları minimum değerleri varsa beni unutsunlar. 2010-2011 de top oynayarak kazandık ve hatırladığım her an aynı iştahla içimde kutluyorum. Her zaman da kutlayacağım. Çünkü büyük bir savaş, emek, ter ve iyi futbolla kazandık."

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.