comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan tehdit gibi açıklama

16 Kasım 2015, Pazartesi 16:04
Galatasaray'dan tehdit gibi açıklama

Galatasaray Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu'nu sert bir şekilde eleştirdi.

İşte Galatasaray'dan yapılan açıklama;

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde her hafta benzer senaryolar sahneye konuluyor. Başrollerinde B klasmanı hakemlerin ve çaldıkları yanlı düdüklere kayıtsız kalarak adeta onları teşvik eden Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yer aldığı bu senaryonun hedefinde de, kadın basketbolunda ülkemize emsalsiz başarılar kazandırmış Sarayın Sultanları bulunuyor.
 
Karakteri ve kariyeriyle tüm Türkiye'nin saygısını kazanmış Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ekrem Memnun'un ihraç edilmesini, Milli Takım'ın da kaptanlığını yapan Nevriye Yılmaz'ın taraflı düdüklerle kışkırtılıp ağzından çıkan bir söz yüzünden ağır şekilde cezalandırılmasını, oyuncularımız aleyhine verilen tartışmalı faul kararlarını sahnelenen bu çirkin oyunun bir parçası olarak gördüğümüzün tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.
 
Galatasaray, adeta “Bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz” sözünü doğrulamak istercesine ve pervasızca sergilenen bu oyunu bozacak güçtedir. Bu gücün kaynağı kulübün şan, şeref ve başarılarla dolu 110 yıllık köklü geçmişi ve 25 milyonu aşkın taraftarıdır.
 
Türk basketbolunu yönetenleri son kez uyarıyor; kendilerine emanet edilen koltukların hakkını vermeye ve adil olmaya çağırıyoruz.
 
Galatasaray Spor Kulübü

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!