comScore

Galatasaray Galatasaray

Aziz Yıldırım'ın hedefindeki Ergin Ataman'a destek

25 Eylül 2015, Cuma 17:20
Aziz Yıldırım'ın hedefindeki Ergin Ataman'a destek

Galatasaray Kulübü'nün basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Mehmet Can Topsakal, Ergin Ataman'ın hem Galatasaray Odeabank'ı hem de A Milli Takım'ı aynı anda çalıştırmasıyla ilgili konuştu.

Galatasaray Kulübü'nün basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Mehmet Can Topsakal, ULEB Avrupa Kupası ve Basketbol Süper Ligi'nde (BSL) şampiyon olabilecek bir takım kurduklarını belirtti.

Galatasaray Dergisi'ne açıklamalarda bulunan Topsakal, geçen sezon basketboldaki en önemli sorunlarının ödeme güçlüğü olduğunu kaydederek, " Yaşanan diğer sorunlar da genel olarak bundan kaynaklanıyordu. THY Avrupa Ligi'nde oyuncularımızın ve teknik ekibimizin özverisiyle Top 16'ya kalma başarısı gösterdik ancak yurt içinde hedeflerimizin gerisinde kaldık" değerlendirmesinde bulundu. 

Yeni sezon öncesi takımın kabuğunu tamamen değiştirdiklerini anlatan Topsakal, şunları söyledi:

"Geçen sezonki takımın maliyeti 12 milyon dolardı. Bu sene 6 milyon dolar bütçeli bir takım kurduk. Yeni kadromuzun en az geçen sezonki kadar iyi bir takım oluşturacağını düşünüyorum. ULEB Avrupa Kupası ve BSL'de finali oynayıp kazanabilecek bir takım kurduk."

Topsakal, erkek basketbol takımındaki borç sorununun çözümü için çalıştıklarını aktararak, "Gerçekten yüklü bir borç vardı. Biz bu borçların yaklaşık üçte ikisini kapattık. Kalan az miktardaki bölümünü de yapılandırdık ve bu yapılandırmaya uyuyoruz. Toplam 6 milyon dolarlık bir bütçemiz var. Bunun 3,5 milyon doları sponsorumuz Odeabank tarafından doğrudan karşılanacak" ifadelerini kullandı.

 

"Ergin Ataman'ın sonuna kadar arkasındayız"

Başantrenör Ergin Ataman'la ahenk için çalıştıklarını belirten Topsakal, "Transferleri birlikte yaptık. Tüm oyuncular onun istediği oyunculardı. Seçimlerine saygı duyduk ve yalnızca transferlerin idari süreçlerini hallettik" şeklinde görüş bildirdi.

Topsakal, Ergin Ataman'ın hem Galatasaray Odeabank'ı hem de A Milli Takım'ı aynı anda çalıştırmasına ilişkin şunları kaydetti:

"Bu aslında polemik bile olmaması gereken bir konuydu. Tartışılması bile saçmaydı. Kulüp olarak bu konuda gerekli açıklamalarımızı yaptık. Ergin hoca milli takımımızın ve Galatasarayımızın antrenörü. Başkalarının ne söylediği bizi ilgilendirmiyor. Hocamızın hem milli takımda hem de Galatasaray'da sonuna kadar arkasındayız." 


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)