comScore

Galatasaray Galatasaray

Tahkim'den Galatasaray'a kötü haber

24 Eylül 2015, Perşembe 17:16
Tahkim'den Galatasaray'a kötü haber

Tahkim Kurulu, Galatasaray'ın yıldızı Selçuk İnan'a verilen cezayı onadı.

FutbolArena - Galatasaray'ın Mersin İdmanyurdu ile oynadığı maçta kırmızı kart gören Selçuk İnan'a 2 maç ceza verilmişti.

Sarı kırmızılı kulüp Tahkim'e başvurarak cezanın ertelenmesini istemişti. Tahkim ise Galatasaray'ın bu isteğini reddetti ve cezayı onadı.
Buna göre Selçuk İnan ligde oynanacak Gaziantepspor ve Başakşehir maçlarında forma giyemeyecek.

İşte TFF'den yapılan açıklama;

Galatasaray A.Ş.'nin futbolcusu Selçuk İnan ile ilgili PFDK'nın 17.09.2015 tarihli ve E.2015-2016/77, K.2015-2016/97 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamı dikkate alınarak yapılan müzakere neticesinde;
 
- PFDK'ca Galatasaray A.Ş.'nin futbolcusu Selçuk İnan'ın rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle, FDT'nin 43.,35/4. ve 12. maddeleri uyarınca 2 resmi müsabakadan men ve 8.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, itirazın reddine, cezanın onanmasına, oybirliği ile,
 
- Kurulumuzun yaptırımın ertelenmesine ilişkin kararlarında ve FDT'nin 102. maddesinde belirtilen şartları taşımadığı anlaşıldığından Galatasaray A.Ş.'nin futbolcusu Selçuk İnan ile ilgili "yaptırımın ertelenmesi" talebinin reddine, oybirliği ile karar verilmiştir.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)