comScore

Galatasaray Galatasaray

Ali Dürüst: 'Felipe Melo para için satılmadı'

17 Eylül 2015, Perşembe 10:54
Ali Dürüst: 'Felipe Melo para için satılmadı'

Galatasaray eski yöneticisi, TFF Başkan Yardımcısı Ali Dürüst çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Ali Dürüst, sarı kırmızılı ekiple ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Sabah Gazetesi'nden Levent Tüzemen'e konuşan Dürüst, "Melo para için satılmadı" dedi.

İşte Ali Dürüst'ün açıklamaları;
"Melo giderken 'para kazandık' diyemem"
 
Benim görev yaptığım dönemlerde Hakan Balta'yı hiç ön libero oynatmadık. Hakan'ın yeri sol bek ya da stoper... Üstelik son maçlarda da stoperde çok başarılı oynuyordu. Ama en büyük hatayı yönetim Melo'yu göndererek yaptı... Çünkü kazandığımız şampiyonlukta en kilit oyuncular Selçuk-Melo ikilisiydi. Selçuk 1.5, Melo 1.5 kişilik oynuyordu. Yani bu ikili toplamda üç kişilik oynuyordu. Melo'nun gönderilmesini, "İyi para kazandık" diyenlere asla katılmam ve para için satıldığına inanmam. 
 
"Alex Telles'i kiralamak hataydı"
 
Melo'yu gönderme fikrin varsa göndermeden önce yerine mutlaka adam alacaksın. Melo'nun eksikliğinin ne kadar önemli olduğunu şimdi görüyoruz... Ayrıca Türkiye Ligi'ni tanıyan ve şampiyonluk yaşayan tecrübe kazanmış Galatasaray'a ve İstanbul'a alışmış Telles'i 1.5 milyon Euro karşılığı kiraya vermenin ne anlamı var? Büyük paraya satarsan kabul ederim. Carole, benim anlayışıma göre kumaşı iyi ama tecrübe ve kalite olarak Telles'in çok gerisinde duruyor. Telles mi? Carole mü? Telles'i tercih ederdim.. Kiraya vermek büyük hata.. Türkiye Futbol Federasyonu yabancı yasağını kaldırarak kulüplerin elini güçlendirdi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)